My Chemical Romance grubunun vokalisti Gerard Way‘in yazdığı, Gabriel Bá‘nın çizdiği grafik roman The Umbrella Academy‘nin Netflix tarafından dizi olarak uyarlanacağının haberini bu senenin Temmuz ayında almıştık. Bugün oyuncu kadrosuna katılan ilk isim belli oldu. X-Men: The Last Stand, X-Men: Days of Future PastInception, Juno gibi filmlerden yakından tanıdığımız Ellen Pagedizinin açıklanan ilk başrol oyuncusu oldu.

2018’de yayınlanacak ve ilk sezonu 10 bölüm sürecek dizinin yürütücüsü Steve Blackman (Fargo, LegionAltered Carbon), yapımcıları Mike Richardson ve Keith Goldberg (Dark Matter). Yazar Gerard Way, dizinin yardımcı yapımcısı. Death Note‘un senaristlerinden, The Exorcist dizisinin yazarı ve yapımcısı Jeremy Slater, dizinin pilot bölümünü yazdı.

İlk serisi The Umbrella Academy: Apocalypse Suite adıyla Eylül 2007 – Şubat 2008 arasında 6 bölüm olarak Dark Horse Comics tarafından yayınlanmış, 2008 Eisner Ödülleri’nde, en iyi limitli seri ödülünü kazanmıştı. 6 bölümlük 2. serisi The Umbrella Academy: Dallas adıyla Kasım 2008 – Nisan 2009 arasında yayınlandı.

Şemsiye Akademisi, 1977’de, Başkan John F. Kennedy’nin suikasta uğramadığı alternatif bir zamanda geçiyor. Dünya genelinde sıra dışı bir olay gerçekleşir. Dünyanın çeşitli yerlerinde, hiçbir gebelik belirtisi göstermeyen bazı kadınlardan, ardı ardına süper güçleri olan 43 bebek dünyaya gelir. Bebeklerin bir kısmı terk edilir, bir kısmı ise ölür. Zengin, çılgın girişimci Sir Reginald Hargreeves (The Monocle), hayatta kalan 7 bebeği evlat edinir. Gazetecilerin bu bebekleri evlat edinme nedenini sorduğunda, üstü kapalı bir şekilde, kimden ya da neden olduğunu açıklamadan, “dünyayı kurtarmak için” olduğunu söyler. Luther Hargreeves (Spaceboy), Diego Hargreeves (The Kraken), Allison Hargreeves (The Rumor), Klaus Hargreeves (The Séance), Number Five (The Boy), Ben Hargreeves (The Horror) ve Vanya Hargreeves (The White Violin) adlı bu çocuklar, Reginald Hargreeves’in kurduğu Şemsiye Akademisi’nde eğitimlerine başlarlar. Burada bir yandan güçlerini keşfedip, diğer yandan aile olmayı öğrenirler.

Ellen Page, Vanya Hargreeves (The White Violin) karakterini canlandıracak. Reginald Hargreeves’in evlat edindiği çocuklar arasında süper gücü olmayan tek kişidir. Biraz silik, kendine güveni olmayan çekingen Vanya, dünyadaki yerini bulma mücadelesi içindedir.

Kaynak 1234