Leo Tolstoy’un klasik romanı Anna Karenina’nın çağdaş bir yeniden anlatımı olan “Anna K” (geçici isim), Netflix’in ilk Rus orijinal drama dizisi olacak. Svetlana Khodchenkova (Tinker Tailor Soldier Spy and The Wolverine), dizide Anna Karenina’yı canlandıracak.

ANNA K, dünya genelinde en meşhur romanlardan biri olan Leo Tolstoy’un klasik romanı “Anna Karenina”nın gösterişli ve modern bir uyarlaması. Günümüz Rusyası’nda geçen dizide kocası çok yakında St. Petersburg valisi olacak olan sosyetik Anna Karenina, bir alüminyum imparatorluğunun yakışıklı vârisi Vronsky ile hayatını kökünden değiştiren bir gönül ilişkisi yaşar. İlişki kısa sürede kontrolden çıkarak aile bağları ve toplumsal ilişkileri arasındaki hassas dengeyi tehdit etmeye başlar. Kozmopolit Moskova ve tarihî St. Petersburg’un yanı sıra Rusya’nın yalçın kırsalında geçen drama  tutku, sadakat gibi temaları ve inkâr edilemez gerçeği konu alıyor: Para, ne kadar yüksek miktarda olursa olsun, aşkın bizi özgürleştirmesine ya da sonumuzu getirmesine engel olamaz.

Roman Kantor ve Maria Mikulina, dizinin yazarları. Valeriy Fedorovich, Evgeniy Nikishov, Natasha Merkulova, Aleksey Chupov ve Kantor dizinin yönetmenleri. Nikishov, Sergey Kornikhin ve Kantor dizinin yapımcıları.

1-2-3 Production, dizinin yapım şirketi.

Kaynak