The Haunting of Hill House ve The Haunting of Bly Manor dizilerinin yaratıcısı Mike Flagan ve yönetici yapımcısı Trevor Macy’nin Midnight Mass adlı korku gerilim dizisine Netflix’ten onay geldiği ile ilgili haberi 2019’un Temmuz ayında almıştık.

2020’nin Şubat ayında Zach Gilford (The Purge: Anarchy), Kate Siegel (The Haunting of Hill House), Hamish Linklater (Legion), Annabeth Gish (The Haunting of Hill House), Henry Thomas (The Haunting of Hill House), Michael Trucco (Hunter Killer), Samantha Sloyan (Grey’s Anatomy), Rahul Abburi (Killer Ransom), Crystal Balint (The Bletchley Circle: San Francisco), Matt Biedel (Altered Carbon), Alex Essoe (Doctor Sleep), Rahul Kohli (iZombie), Kristin Lehman (The Chronicles of Riddick), Robert Longstreet (Doctor Sleep), Igby Rigney (Blue Bloods) ve Annarah Shephard‘ın dizinin kadrosuna katıldığı ile ilgili haber gelmişti.

Geçen ay gelen tanıtım fragmanı ile dizinin 24 Eylül’de yayınlanacağını öğrendik. Bu ay ise dizinin fragmanı ve posteri yayınlandı.

Midnight Mass,  dış dünyadan soyutlanmış olarak yaşayan bir grup ada sakininin öyküsünü anlatıyor. Bu küçük topluluğun üyeleri arasındaki farklılıklar, gözden düşmüş genç bir adamın (Zach Gilford) geri dönüşü ve karizmatik bir rahibin (Hamish Linklater) gelişiyle iyice belirgin hâle gelir. Peder Paul’un Crockett Adası’na ayak basmasının hemen ardından gerçekleşen açıklanamayan olaylar ve sözde mucizelerin körüklediği yeni dinî coşku ise topluluğu etkisi altına almaya başlar. Peki ama bu mucizelerin bedeli nedir?

Dizinin yönetici yapımcılığını Netflix ile çok yıllık anlaşma imzalayan Intrepid Pictures’tan Mike Flanagan ve Trevor Macy üstleniyor. Flanangan, dizinin tüm bölümlerini yönetti.

.