Netflix’in yeni animasyon komedisi Q-Force 2 Eylül’de başladı.

Yetişkinlere yönelik bir yapım olan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. Gabe Liedman’ın showrunner olarak görev aldığı projenin seslendirme kadrosunda Sean Hayes, Gary Cole, David Harbour, Patti Harrison, Laurie Metcalf, Wanda Sykes, Gabe Liedman ve Stephanie Beatriz gibi isimler bulunuyor.

AIA’in yükselen yıldızı olarak sınıfını birinci bitiren Steve Marywhether, mezuniyet töreninde yaptığı konuşma sırasında eşcinsel olduğunu da açıklar. Bu pek de beklenmedik konuşmanın ardından Q-Force ya da tam haliyle Queer Force olarak bilinen, eşcinsellerden oluşan bir grup ajanın yer aldığı bir birimin başına atanır.

Gelecekle ilgili pek çok hedefi olan Ajan Mary için gelecek 10 yıl ne yazık ki pek de beklediği gibi ilerlemez. Q-Force’un “bir halta yaramadığını düşünen” hetero (ve eşcinsellerin narin olduğu düşüncesinde olan) teşkilat başkanının da etkisiyle birime doğru düzgün bir görev verilmez. Görev gücünün kendisini profesyonel olarak kanıtlamasını isteyen Mary günün birinde canına tak ettiğinde inisiyatif alır ve davetsiz şekilde önüne gelen bir görevi izinsiz üstlenirler. Davada gösterdikleri başarıyla ajansın onayını aldıklarında nihayet grup için her şey farklı bir yönde ilerlemeye başlar.