Bazılarımızın New Amsterdam‘daki John Amsterdam rolüyle, tüm dünyanın ise yaklaşık 10 yıl önce, 17 Nisan 2011’de başlayan Game Of Thrones’daki Jaime Lannister rolüyle tanıdığı Nikolaj Coster-Waldau, yeni bir diziyle ekranlara geri dönüyor.

Christina Clancy’nin 2020’de yayınlanan romanı The Second Home, Sony’nin TriStar Television’ı tarafından mini dizi olarak uyarlanacak ve Nikolaj Coster-Waldau başrolde olacak. Coster-Waldau, Joe Derrick ve Jeffrey Chassen ile birlikte kendi yapım şirketleri Ill Kippers ile birlikte dizinin yönetici yapımcılığını da üstlenecek.

Dizi, Cape Cod’daki can alıcı yazdan sonra Gordon ve Shaw ailelerini takip ediyor. 17 yaşındayken ailesinin Massachusetts Cape Cod’daki yazlık evinde geçirdiği felaket bir yazdan sonra Ann Gordon, Wellfleet kasabasını bir daha asla ziyaret etmeyeceği için oldukça mutludur. Keşke Wisconsin’de kalsaydı. O zaman Anthony Shaw ile hiç tanışmamış olabilir ve kendisi için çok özenle planladığı geleceğe tutunabilirdi.

Ann, hayatını sonsuza dek değiştiren, anne ve babası ile ilişkisini zorlayan ve kız kardeşi Poppy ile evlatlık ağabeyleri Michael arasında bir çatlak yaratan bir sır saklamak zorunda kalır. Ailesi Poppy’i dünyanın her köşesine gönderir ve Michael’ı aileden uzaklaştırır.

15 yıl sonra ailesi öldü ve Ann ve Poppy, nesillerdir Gordon ailesinde olan sahil evinin kaderine karar vermek zorunda kaldılar. Ann’e göre, bir zamanlar çok sevilen ev, sonsuza dek kötü anılarla doludur. Poppy, Drummer Cove’daki eski saltbox evi sevse de bir ev sahibi olmak yerleşmek anlamına gelir ve tek bir yerde kalmaya hazır olduğundan emin değildir.

Tam kız kardeşler satış yapmaya karar verdiklerinde, Michael mirasın üçte biri üzerinde meşru bir hak iddia ederek hayatlarına yeniden girer. Michael, evi istiyor ama bundan da öte, 15 yıl önceki yaz, tüm hayatlarını sonsuza dek değiştiren olaylarla ilgili gerçekleri ortaya çıkarmak istiyor. Kardeşler yıllar sonra tekrar bir araya gelirken eski sırlar ve yalanlar, özlemler ve kayıplar yüzeye çıkar. Ev onları bir araya mı getirecek, yoksa onları sonsuza kadar parçalara mı ayıracak?

İki nesil üzerinden anlatılan hikaye, yıkıcı bir sırrın genç aşkı nasıl rayından çıkarabileceğini, aileleri parçalayabileceğini ve izin verirlerse sayısız bireyin kaderini nasıl sonsuza dek değiştirebileceğini anlatacak.

Kaynak