BBC ve Hulu ortaklığındaki Normal People geçtiğimiz haftalarda yayınlanmış, kısa sürede epey sevilmiş ve popüler olmuştu. Öyleyse dizinin sevenlerine, uyarladığı kitabın yazarı Sally Rooney’nin ilk kitabı olan Conversations with Friends’in de TV’ye uyarlanacağı müjdesini verelim.

İrlandalı yazar Rooney, Normal People’ın yönetmeni Lenny Abrahamson ve senaristi Alice Birch ile tekrar çalışacak. Yine yarımşar saatlik 12 bölüm çıkaracaklar. İngiltere yayıncısı BBC olacak. Amerika tarafı için Hulu ya da başka bir kanaldan şimdilik ses yok.

Dizi iki üniversite öğrencisi genç kadının, evli bir çiftle gelişen tuhaf ve beklenmedik ilişkisini konu edinecek.

Frances; 21 yaşında, Dublin’de yaşayan, havalı ve gözlem yeteneğini çaktırmayan biridir. Bir yandan belirsiz bir yazarlık kariyeri kovalamaktadır. Bobbi ise oldukça soğukkanlı ve temkinli olan eski kız arkadaşı, şimdilerde en yakın arkadaşıdır. Frances ile Bobbi, özel bir gecede ünlü gazeteci Melissa ile tanışır. Yavaş yavaş onun ve aktör olan kocası Nick’in dünyasına çekildiklerinde, iki arkadaşın ilişkisi hareketli bir sürece girer. Frances, hayatında ilk kez savunmasız yönleriyle yüzleşmeye başlar.

Kitap ülkemizde Monokl Yayınları tarafından, “Arkadaşlarla Sohbetler” ismiyle yayınlanıyor.

Şubat sonlarında duyurulan proje, malumunuz dünya genelindeki koronavirüs salgınının engeline takıldı. Bakalım yeni gelişmeler nasıl olacak ve dizi ne zaman seyirci karşısına çıkabilecek?

Kaynak 12