Intruders-Poster_100814_1
Yayınladığı BBC’den gelen İngiliz dizilerinin yanı sıra kendisi de orijinal diziler çekmeye başlayan BBC America, önümüzdeki günlerde Orphan Black‘ten sonra bizleri yepyeni bir orijinal dramasıyla daha tanıştıracak: INTRUDERS

 

128640Michael Marshall Smith‘in aynı adlı çok satan kitabından uyarlanan dizinin ilk sezonu 8 bölüm sürecek ve 23 Ağustos Cumartesi akşamı başlayacak. The X Files‘ın da arkasında bulunan Glen Morgan‘ın elinden çıkan dizi, başkalarının vücutlarında yaşayarak ölümsüzlüğe ulaşma çabasındaki gizli bir topluluğun hikayesini konu alıyor.
timthumb (3)Konuya biraz daha detaylı bakacak olursak…

Jack Whelan eskiden Los Angeles Polis Teşkilatı’da çalışan, sorunlu ve zor günlerden geçtiği geçmişe sahip bir dedektiftir. Karısı Amy ile kurduğu geçmişinden uzak, sessiz ve cennet gibi hayatı, onun ortadan kaybolmasıyla paramparça olur. Lise arkadaşı Gary Fischer, bir cinayet davası için kapısına gelip yardımını istediğinde ise yine bir takım gizemli olayların derinliklerine çekilmiş olur.
timthumb (1)İlk başta dikkate alınmayacak kadar saçma görünen Gary’nin iddiaları, Jack araştırmaya devam ettikçe ve bulduklarını bir araya getirdikçe iyice garip, karmaşık ve gerçeküstü şeylere varır.
Jack, geçmişini mahveden karanlık tarikatla ilgili gerçeklere ulaşmış ve akıl almaz buyrukları yerine getirmeye çalışan “Qui Reverti” adındaki gizli topluluğa artık iyice yaklaşmıştır.
timthumbGerçekleri gizleme amacındaki suikastçi Richard Shepherd ise görünüşte masum ve ilgisiz görünen, ama topluluğun sonu olabilecek 9 yaşındaki Mady’nin peşindedir.

Jack, Gary’nin de yardımıyla bu insanlara ulaşmaya ve karısını kurtarmaya kararlıdır.

timthumb (2)

Kadroya gelirsek…

  • The Village, Prey, Mad DogsLife on Mars ve daha nice diziden tanıdığımız sevilen İngiliz aktör John Simm‘i Jack rolünde,
  • Çeşitli sinema filmlerinden ve dizilerdeki konuk rollerinden tanıyabileceğiniz Mira Sorvino‘yu Jack’in kaybolan karısı Amy rolünde,
  • True Dedective‘den bildiğimiz Tory Kittles‘i Jack’in ona yardımcı olan lise arkadaşı Gary rolünde,
  • En iyi True Blood ve The Tudors‘tan tanıdığımız James Frain‘i FBI ajanı olduğunu iddia eden suikastçi Richard rolünde,
  • Çocuk oyuncu Millie Bobby Brown’ı ise sahilde rahatsız edici bir yabancıyla karşılaştıktan sonra garip rüyalar gören ve dayanılmaz bir baş ağrısı çeken, 9 yaşındaki kız Madison rolünde izleyeceğiz.
Jack (John Simm)

Jack (John Simm)

Richard (James Frain)

Richard (James Frain)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son olarak tanıtım filmleri ve ekiple yapılan röportajları içeren videolarla sizi baş başa bırakalım:

Kısa Tanıtım Filmi:

Ayrıntılı Tanıtım Filmi:

 

Oyuncularla ve Yapımcılarla Dizi Üzerine:

Intruders’ın Oyuncularıyla Tanışın:

Hepimizin Barındırdığı Gizem: