NBCUniversal’ın dijital platformu Peacock, Pazartesi günkü sanal ön sunumu sırasında, Dan Brown uyarlaması gizem draması The Lost Symbol’ın fragmanını yayınlandı.

Dan Dworkin ve Jay Beattie tarafından yazılan The Lost Symbol (önceki adı Dan Brown’s Langdon), kaçırılan akıl hocasını kurtarmak ve tüyler ürpertici bir küresel komployu engellemek için bir dizi ölümcül bulmacayı çözmesi gereken ünlü Harvard sembol bilimcisi Robert Langdon’ın ilk maceralarını konu alıyor.

The Lost Symbol, Angels & Demons ve The Da Vinci Code’dan sonraki serinin Langdon karakterinin yer aldığı üçüncü Dan Brown romanıdır.

Ashley Zukerman (A Teacher), Robert Langdon karakteri ile başrolde. Valorie Curry, Sumalee Montano, Rick Gonzalez, Eddie Izzard ve Beau Knapp dizide göreceğimiz diğer isimler.

Dizi, CBS Studios, Imagine Television Studios ve Universal Television tarafından yapıldı. Dan Dworkin ve Jay Beattie dizinin yazarlığını ve yönetici yapımcılığını üstleniyor. Dan Brown, Brian Grazer, Ron Howard, Samie Kim Falvey ve Anna Culp da yönetici yapımcı olarak görev yapıyor.

.