The Hobbit üçlemesi ve Berlin Station’ın başrol oyuncusu Richard Armitage, Netflix’in yeni suç-gerilim draması The Stranger’ın başrolüne geldi.

8 bölümlük dizi, çok satan kitapların ünlü yazarı Harlan Coben’ın 2015 yılında çıkan aynı adlı kitabından uyarlanacak. Coben’ın yazarı ve yapımcısı olduğu Safe dizisinin arkasındaki Red Production Company, (Butterfly,Come Home, Trust Me, Happy Valley) dizinin yapımcılığını üstlenecek.

Richard Armitage, güzel bir kadınla oldukça iyi bir evliliğe, iki harika erkek evlada, büyük bir eve, iyi bir işe sahip Adam Price karakterini canlandıracak. Her şey yolunda giderken Adam’ın hayatı, bir gece bir barda, yabancının birisinin karısı Corinne hakkındaki yıkıcı bir sırrı anlatması ile bir anda altüst olur. Karısı ile hemen yüzleşir ve mükemmellik duygusu hiç yokmuş gibi kaybolur. Kısa süre sonra Adam, kendini Corinne’in daleveresinden bile daha karanlık bir şeyle dolandığını görür ve  tam olarak doğru hareketleri yapmazsa, içine girdiği komplonun, sadece yaşamlarını değil, onların da sonunu getireceğini anlar.

Danny Brocklehurst (The Five, In The Dark), dizinin yazarlığını, Harlan Coben ve Nicola Shindler, yapımcılığını üstlenecek. Yönetmeni şimdilik belli değil.

Kaynak