Fransız kanal Canal+ ve Netflix ortaklığında yeni bir dizi bizlerle buluştu: Safe.

Ünlü yazar Harlan Coben’ın hazırladığı dizinin ilk sezonu 8 bölüm sürdü ve 10 Mayıs’ta tüm sezonuyla yayına girdi. Yaratıcısı Harlan Coben’ın dışında başrol oyuncusu Michael C. Hall, Danny Brocklehurst ve Nicola Shindler dizinin mutfağında olan isimler.

Bölüm süreleri 41-47 dakika arası değişiyor. Devamı hakkında bir haber çıkmasa da konusunu bitirdiği için mini dizi olarak kabul edebiliriz ve devamı gelmeyecektir muhtemelen.

Dizinin çekimleri İngiltere’de Manchester, Liverpool ve Cheshire‘da yapıldı.

KONU

Tom Delaney, bir sene önce eşini kaybetmiştir ve iki kızıyla beraber yalnız kalmıştır. Eşini kaybettikten sonra kızlarıyla arası açılmış; ilişkileri eskisi gibi olamamıştır. Bir gün büyük kızı Jenny, gittiği partiden geri dönmez. Jenny kaybolmuştur ve onu kimse görmemiştir. Aynı zamanda onunla birlikte olan erkek arkadaşı da kayıptır.  Tom, eşinin kaybettikten sonra kızını da kaybetmemek için onu aramaya başlar. Jenny’yi bulmaya çalışırken tehlikeli yollardan geçecektir. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır; geçmişe gömülmüş sırlar gün yüzüne çıkacaktır.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR 

Tom Delaney (Michael C. Hall)

Eskiden orduda çalışmış bir pediatrik cerrahıdır. Eşinin ölümüyle ilgili kendisini suçlamaktadır ve büyük kızı Jenny ile araları açıktır. Onun kayboluşunun kendisiyle alakalı bir şey olduğunu düşünür ve onu bulmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Pete Mayfield (Marc Warren)

Tom’un ordudan beri yakın arkadaşıdır ve onun Jenny’yi bulması için elinden geleni yapacaktır.

Jenny Delaney (Amy James-Kelly)

Tom’un büyük kızıdır. Annesinin ölümünden babasını sorumlu tutar ve ondan kendisini soyutlar. Kendisini gittiği partiden sonra gören olmamıştır.

Sophie Mason (Amanda Abbington)

Jenny’nin kayboluşunu araştıran dedektiftir ve aynı zamanda kasabanın yerlisidir. Tom ile yakın ilişkisi vardır.

Emma Castle (Hannah Arterton)

Sophie’nin yeni partneridir ve onunla birlikte olayı araştırmaya başlar.

Zoe Chalal (Audrey Fleurot)

Jenny’nin erkek arkadaşı Chris’in annesidir. Bu olayla ilgili soruşturmaya dahil olur.

Tom’un küçük kızı Carrie’yi Isabelle Allen, Sophie’nin oğlu Henry Mason’ı Louis Greatorex ve Jenny’nin kaybolan erkek arkadaşı Chris Chalal’ı Freddie Thorp canlandırıyor.

SON SÖZ

Michael C. Hall olmasa bu diziye başlamazdım. Onu özlediğim için hangi dizi olursa olsun izlemeyi düşünüyordum. Yeni dizisini de heyecanla beklemiştim. Bu tarz İngiliz dizilerine aşinaysanız onların seviyesinde olduğunu söyleyebilirim. Çok iyi değildi ama başına oturduğumda sıkılmadım, güzel vakit geçirdim. Michael C. Hall’ı izlediğim için mutluyum. Sevenlerine bu diziyi önerebilirim. Çok yüksek bir beklenti içine girmeden izlerseniz, memnun kalırsınız.

TANITIM FRAGMANI 

NOT: Daha önce diziyle ilgili burada yorum yapılıyordu.