Ridley Scott ve Steven Knight, Sir Antony Beevor’un kitaplarına dayanan, II. Dünya Savaşı’nın hikayesini çeşitli uluslararası perspektiflerden anlatacak olan Roads To Freedom adlı 10 bölümlük epik bir dizi üzerinde birlikte çalışıyorlar.

Niyetleri hikayeyi taze ve benzersiz bakış açıları kullanarak anlatmak. Hollywood savaş filmlerinin çoğu Amerikan ve İngilizlerin mücadelelerine odaklanırken, Roads to Freedom acımasız gerçekleri yalnızca ABD ve İngiltere’den değil, aynı zamanda Rusya, Almanya, Fransa ve dünyanın dört bir yanındaki diğer ülkelerden karakterlerle birden çok bakış açısından anlatacak. Bu, hayatta kalmak için mücadele eden kadınları ve çocukları içerecek. Burada üzerinde durulan nokta insanlık üzerinedir, karakterler tek bir dramatik hikayeyle birbirine bağlanmıştır. Bazı hikayeler rahatsız edici ama kahramanca olacak ve Doğu ile Batı arasındaki Berlin’i ele geçirme yarışı, Soğuk Savaş’ın temellerinin ne olduğuna ışık tutacak.

Ridley Scott, dizinin başlangıç bölümünü yönetmeyi planlıyor ve Knight ve kitapların yazarı Beevor, tüm bölümleri yazacaklar.

Dizi, Storyteller Productions aracılığıyla yönetici yapımcılar PJ van Sandwijk ve Michael Lesslie tarafından yaratıldı ve geliştirildi. Scott Free Productions’dan David W. Zucker ve Marina Brackenbury de yönetici yapımcı olarak projede görev alacaklar.

D-Day – The Battle for Normandy, Paris After the Liberation, Arnhem – The Battle for the Bridges, Ardennes 1944 – Hitler’s Last Gamble, Berlin – The Downfall 1945, A Writer at War – Vasily Grossman with the Red Army ve The Second World War gibi uluslararası çok satan kitapları da dahil olmak üzere Beevor’un kitapları 33 dilde 8 milyondan fazla sattı.

83 yaşındaki Ridley Scott, son yıllarda oldukça üretken. Salgın sırasında The Last Duel filmini tamamladı. Şu anda yönetmekte olduğu House of Gucci filmine geçti ve sonrasında Joaquin Phoenix’in Napoleon Bonaparte’ı ve Jodie Comer’ın Josephine’i canlandıracağı Apple TV+ filmi Kitbag’i yönetmeye başlayacak.

Yine de, İkinci Dünya Savaşı dizisi Scott için büyük bir öncelik ve son derece kişisel bir projedir. Savaş zamanı Britanya’sındaki çocukluğuna ve babasının ülkenin yeniden inşasında önemli bir rol oynadığı savaş sonrası Almanya’ya yaptığı yolculuğa dair canlı kişisel hatıralarından yararlanacak.

Yapım şirketi Scott Free, FX ve BBC One’ın yakında çıkacak Charles Dickens klasiği Great Expectations uyarlaması için ayrı bir ekip oluşturuyor. Diğer Scott Free TV prodüksiyonları arasında Jared Harris’in başrolünde olduğu ve bu ilkbaharda Britbox ve AMC’de prömiyerini yapacak olan araştırma drama dizisi The Beast Must Die sayılabilir. Scott Free şu anda, Scott’ın Amerikan TV’sindeki ilk çıkışına damgasını vuran HBO Max bilim kurgusu Raised By Wolves’un 2. sezonunu, Paramount+ için The Good Fight’ı, Netflix için antoloji dizi Jigsaw’ı ve National Geographic için The Hot Zone’un yeni sezonunu çekiyor.