Lee Daniels (Empire), Saladin K. Patterson (Dave) ve orijinal dizinin oyuncusu Fred Savage’ın yapımcılığında, ABC’nin eski dizilerinden The Wonder Years’ın yeniden yapımına girişildiği ile ilgili haberi 2020’nin Temmuz ayında almıştık. Gelen haberde ayrıca, orijinal diziden farklı olarak bu sefer hikayenin merkezinde siyah bir ailenin olacağı da söylenmişti.

Bugün gelen haberle Saycon Sengbloh (Scandal, In the Dark), ABC’den deneme bölümü onayı alan The Wonder Years’ın açıklanan ilk oyuncusu oldu. Sengbloh, hikayenin merkezindeki ailenin annesi Lillian Williams’ı canlandıracak. Klasik TV dizisinin yeni versiyonu, odağı Alabama’daki siyah orta sınıf bir aileye kaydıracak.

Lillian, kendinden emin, nazik, anlayışlı ve iyi bir mizah anlayışına sahip. Sizi herhangi bir şeye ikna etmek için söylenecek doğru şeyi tam olarak biliyor. Bir anne, eş ve tam zamanlı muhasebeci olarak organize, verimli ve çalışkandır, ancak aileyi her zaman ilk sıraya koyar.

Patterson tarafından yazılan ve pilot bölümü Fred Savage tarafından yönetilen, klasik 80’lerin aile komedi-draması orijinal dizi ile aynı dönemde, 60’lı yılların sonunda geçiyor.

Patterson ve Savage, Lee Daniels Entertainment’tan Lee Daniels ve Marc Velez ile birlikte dizinin yönetici yapımcılığını üstlendi. Orijinal dizinin ortak yaratıcısı Neal Marlens danışman olarak görev yapacak. 20th Television, dizinin yapım stüdyosu.

Orijinal Wonder Years, 1988-1993 yılları arasında ABC’de 6 sezon boyunca yayınlandı ve orta sınıf beyaz bir banliyö ailesi olan Arnold ailesine odaklandı. Bu yeni sürümden farklı olarak, orijinal dizi hiçbir zaman hangi şehirde geçtiğini belirtmedi. Fred Savage ile birlikte, Dan Lauria, Alley Mills, Jason Hervey, Olivia d’Abo, Josh Saviano ve Danica McKellar orijinal dizinin başrol oyuncularıydı. Daniel Stern, anlatıcı olarak Fred Savage’ın karakteri Kevin’ın yetişkin halinin seslendirdi. Alley Mills, orijinal dizinin annesi Norma Arnold’ı canlandırmıştı.

Kaynak