Sarah Shahi’nin başrolünde olduğu, 25 Haziran’da yayınlanacak olan 8 bölümlük Netflix dramedisi Sex/Life’ın resmi fragmanı yayınlandı.

Sex/Life, 2019’un Ağustos ayında Netflix’ten onay almıştı. 2020’nin Ocak ayında Sarah Shahi’nin dizinin başrolünde olacağı açıklanmıştı.

2020’nin Mart ayında Mike Vogel (The Brave), Adam Demos (UnReal) ve Margaret Odette’in (Boogie) diğer başrol oyuncuları olarak kadroya katıldığının haberi geldi.

Stacy Rukeyser‘ın BB Easton‘ın 2016’da yayınlanan anı kitabı 44 Chapters About 4 Men kitabından esinlenerek senaryosunu yazdığı Sex/Life, bir kadın, kocası ve geçmişi arasındaki aşk üçgeninin hikâyesini anlatan, kadın kimliğine ve arzularına dair kışkırtıcı, yeni bir bakış sunuyor.

Billie Connelly (Sarah Shahi) bir zamanlar banliyöde yaşayan bir ev hanımı ve anne değildi. Sevgi dolu ve güvenilir Cooper (Mike Vogel) ile evlenip Connecticut’a taşınmadan önce Billie, en iyi arkadaşı Sasha (Margaret Odette) ile New York’ta yaşayan, sıkı çalışıp daha da sıkı eğlenen özgür ruhlu, çılgın bir genç kızdı. İki küçük çocuğuna bakmaktan yorgun düşen ve geçmişinin nostaljisine kapılan Billie, günlük tutmaya ve bir türlü unutamadığı, ona en büyük kalp kırıklığını yaşatan seksi eski erkek arkadaşı Brad (Adam Demos) ile tutkulu kaçamakları hakkında fanteziler kurmaya başlar. Ancak Billie daha fazla şey hatırladıkça, bu noktaya nasıl geldiğini daha fazla merak eder. Ardından kocası günlüğünü bulur. Acaba Billie’nin geçmişiyle ilgili gerçekler evliliğinde cinsel bir devrim mi başlatacak, yoksa kalbini kıran adamla arkasında bıraktığını sandığı hayata geri döneceği bir yola girmesine mi neden olacak?

UnReal’ın yazar ve yapımcılarından Stacy Rukeyser, dizinin yürütücü yapımcılığını ve Oscar ödüllü yapımcı J. Miles Dale (The Shape of Water), Larry Robins ve Jordan Hawley ile birlikte yönetici yapımcılığını üstlendi.

Patricia Rozema (Mozart in the Jungle), ilk 2 bölümü, Jessika Borsiczky (What/If, UnREAL), 3. ve 4. bölümü, Samira Radsi (Knightfall), 5. ve 6 bölümü ve Sheree Folkson (American Horror Story, Claws), 7. ve 8. bölümü yönetti. Jessika Borsiczky, ayrıca dizinin yönetici yapımcılarından.