Shameless US
Shameless US

Daha önce mini tanıtımını yaptığım Showtime‘ın ingilizlerden birebir araklayıp uyarladığı yeni gözde dizisi “Shameless“ı ve dizideki karakterleri daha yakından tanımak isteyenler ve türünü sevenlerin de kaçırmaması için daha genişçe tanıtım yazısına gerek duydum.

Dizinin ingiliz versiyonu (Shameless UK) şu an sekizinci sezonunu sürdürürken Amerika, Abd versiyonuyla Showtime ekranlarında daha yeni tanıştı (9 ocak 2011).

Shameless karakterler:(Altı çocuk ve bir de çocuktan beter bir babalı aile fertleri)

Frank Gallagher
Frank Gallagher

Öncelikle aile reisimiz Frank Gallagher (William H. Macy) : Ailesini çok seven, fakat bunu bir türlü göstermeyi beceremeyen çılgın alkolik ve oldukça bencil bir babadır. Çocuklar da babalarını seviyorlardır ama ortada olan ve bir türlü görünmeyen sevgi yumağı yüzünden hem çocukların birbirileri ile hem de onların babaları ile ilginç bir ilişkileri mevcut.

Fiona Gallagher
Fiona Gallagher

Anne öldükten sonra evdeki anne konumuna otomatikman yerleşen veya yerleştirilen çocukların en büyüğü Fiona (Emmy Rossum) : Evdeki tüm işlerle ilgilenen, aileyi bir arada tutmaya çabalayan, dişi kuş misali yuvayı (bu kez kurmaktan ziyade) yıkılmasını önleyen bir karakter. Hem evi, hem işi birarada hallederek herşeyin üstesinden gelmeye çalışıyor.

Lip Gallagher
Lip Gallagher

Ve ailenin büyük oğlu Lip Gallagher (Jeremy Allen White) : Kötü çocuk denince akla gelen, çok akıllı, aynı zamanda kaba kuvvet kullanma taraftarı. Gerekirse ailesi için herşeyi yapacak potansiyelde bir karakter.

Ian Gallagher
Ian Gallagher

Ve Ian Gallagher (Cameron Monaghan) : Lip’ten daha küçük kardeş. Ailedeki diğer fertlerden ziyade birbirlerine çok güveniyorlardır. Çok yakındırlar ve birbirlerini hep kollarlar. (dikkat ispiyon) Ian’in eşcinsel olduğunu öğrendiğinde Lip önce kızar, fakat sonra eskisinden daha da yakın olurlar. (ispiyon bitti)

Debbie Gallagher
Debbie Gallagher

Ailenin küçük kızı ve meleği Debbie (Emma Kenney) : Melek dediysek de görünen o ki yavaştan şeytanlıklar yapmaya başladı bile. Gerçi neticede Şeytan da bir melektir ya… Unicef için para biriktiren özelliği dikkate değer bir karakter. Fiona’dan sonra babaya sahip çıkan tek fert de denebilir.

Carl Gallagher
Carl Gallagher

Ve afacan Carl Gallagher (Ethan Cutkosky) : Evde terör estiren, korkunç Ivan gibi sağda solda hoplayıp zıplayan, sürekli kendi çapında yaramazlıklar yapan bir karakter.

Liam Gallagher
Liam Gallagher

Ve küçük Liam (Brennan Kane Johnson) : Hakkında pek fazla bir şey söylenemeyecek tek karakter ve evin en küçüğü. Ailedeki diğer kimseye benzemeyen bir dış görünüşü var, o kadar.

Kev ve Veronica
Kev ve Veronica

Ve dizide en sevdiğim iki karakter Kev (Steve Howey) ve Veronica (Shanola Hampton) : Gallagher’lerin komşusu fakat hep Gallagher’lerin evinde oldukları için artık aile fertlerine dönüşmüş durumdalar. Her ikisi de sürekli seks yapmayı seviyorlar ve çok çılgın, deli ama bir o kadar da samimi iki karakterdirler. Hem birbirlerini hem de Gallagher’leri çok seviyorlar.

Steve
Steve

Ve Bay Doğru Steve (Justin Chatwin) : Bunca karmaşanın içinde Fiona’nın Bay Doğru’yla (yoksa yanlış mı demeliydim) tanışması sonucu Gallagher’lerin hayatına, evine giren ve bir daha da çıkmaya niyeti olmayan bir karakter. Fiona’ya aşıktır ve aile için de herşeyi yapmayı göze alıyordur.

Çok şeye sahip olamasalar da Gallagherler birbirlerine sahipler.
Eğer bu tür dizileri seviyorsanız mutlaka şans verin diyorum. Orjinalini de (ingiliz versiyonu) izlemiş biri olarak Showtime’ın güzel uyarladığını düşündüğüm için bu tanıtıma yer verdim. Kaçırmayın derim!

Showtime dizileri izlenir!
Showtime dizileri izlenir!