Netflix, 20 Mart 2020 tarihinde Hindistan yapımı yeni bir diziyle buluşturdu izleyicileri: She

Gerilim ve psikolojik drama ögelerini harmanlayan, tek karakterin merkezde olduğu bir suç draması olan She‘nin ilk sezonu 7 bölümden oluşuyor. 2. sezonunun olup olmayacağı ise henüz belli değil. Dizinin bölüm süreleri ise 31-43 dakika arasında değişmekte.

Hint sinemasını yakından takip eden izleyicilerin Rockstar, Cocktail, Tamasha ve Jab We Met gibi filmlerin yaratıcısı veya yönetmeni olarak ismini anımsayabileceği Imtiaz Ali, dizimizin yaratıcısı konumunda. Dizinin yapımcı kadrosunda ise Ajit Andhare, Kanchan Marathe, Sarita Patil, Tanmai Rastogi ve Sudhanshu Vats gibi isimler yer alıyor.

Mumbai’de polis memuru olarak görev yapan, 29 yaşında bir kadın olan Bhumika Pardeshi’yi merkezine alıyor hikayemiz ve onun içerisinde olmadığı çok fazla sahne barındırmıyor genel olarak baktığımızda.

7 senedir polislik yapmakta olan Bhumika karakteri, riskten uzak bir yaşamı tercih eden, korkularıyla yüzleşmekten çekinen, toy bir erkek çocuğu görüntüsüne sahip bir kadın olarak önümüze servis ediliyor ilk etapta. Trafik polisliği, masa başı görevler vb. küçük çaplı işlerle ilgilenmiş şu ana kadar Bhumika meslek hayatında. Büyük çaplı bir operasyon tecrübesi bulunmamakta.

Yürütülmekte olan büyük bir uyuşturucu karteli operasyonuna yardımcı olmak üzere emniyet müdürlüğündeki üst düzey yetkililer tarafından görevlendiriliyor Bhumika ve hikayemiz başlıyor. Bhumika’nın istemeye istemeye kabul ettiği bu görev, bir hayat kadını kılığına girerek kartelin Mumbai ayağının önemli bir ismi olan Sasya’nın yakalanmasını sağlamak. Bhumika’nın daha önce bu tarz gizli bir görev tecrübesi bulunmadığı gibi kadınlığını kullanmak konusunda da ciddi eksikliklerinin olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Bhumika, tek bir operasyonla sınırlı kalması gereken görevinin uzamasıyla hem mesleki açıdan zor ve gerilim dozu yüksek bir sürecin içerisine girecek hem de söz konusu operasyon sırasında içerisinde uyanan duygular neticesinde kendini yeniden keşfetmeye başlayacak. Geçmişte bir takım acı tecrübeler yaşamış olan Bhumika, uzun bir süredir nadasa bırakmış olduğu cinsel dürtülerinin uyanmaya başladığını görecek ve bu dürtülerin üzerine üzerine gitmeye başlayacak.

*Babası uzun yıllardır ortalıkta olmayan, anne ve kız kardeşinden oluşan ailesinin geçimini sağlayan kişi konumunda olan, 2 senedir devam eden ve bir türlü sonuçlanmayan bir boşanma sürecinin içerisinde debelenen, yoksul bir semtte, kötü ve küçük bir dairede yaşayan bir kadın olan Bhumika karakterine Aditi Sudhir Pohankar hayat veriyor.

*Uyuşturucu karteli operasyonunu yöneten dedektif konumundaki Jason Fernandez rolünde Vishwas Kini‘yi izliyoruz.

*Bhumika’nın söz konusu ilk ciddi görevindeki hedefi konumundaki Sasya karakterini Vijay Varma canlandırıyor.

*Fernandez’in amiri Sirish Mathur rolünde Paritosh Sand, Bhumika’nın polis merkezinden iş arkadaşı Mhatre rolünde Ajay Jadhav, Bhumika’nın annesi rolünde Suhita Thatte, Bhumika’nın kocası Lokhande rolünde Sandeep Dhabale ve Bhumika’nın kız kardeşi Rupa rolünde ise Shivani Rangole karşımıza çıkıyor dizide. Kadroda ayrıca Kishore Kumar da yer alıyor.

Yeterli bir dizi oldu benim için She. İlgi çekici ve sürükleyici hikayesi vardı. Bhumika karakterini takip etmesi de oldukça keyifliydi genel olarak baktığımızda. Başka bir ülkede çekilen bir dizi olsa konusu gereği daha cesur bir dizi olabilirdi elbette ama söz konusu Hindistan olunca bu kadarı bile fazla gelmiş olabilir belki de ülke insanına.

Sezonun kapanışı 2. sezonu istetir bir şekilde oldu. Umarım onay haberi gelir bir an önce ve bu macera devam eder.

Bu da dizinin fragmanı: