Showtime, The Comey Rule, The Affair gibi dizileriyle kendisine yabancı olmayan Emmy ödüllü Jeff Daniels ve iki kez Emmy adayı olan Maura Tierney’nin başrolünde olacağı yeni drama dizisi American Rust’ın 12 Eylül’de başlayacağını duyurdu.

Philipp Meyer‘in ünlü ilk romanından uyarlanan American Rust, zorlayıcı bir aile draması ve geçmişin tutsağı olurken daha parlak bir gelecek istemenin zamansız hikayesini anlatıyor. American Rust, güneybatı Pennsylvania’da Rust Belt kasabasındaki karmaşık ve tavizsiz polis şefi Del Harris’in (Daniels) gözünden yıpranmış Amerikan rüyasını keşfedecek olan sürükleyici bir aile draması. Kasabada bir cinayet haberi duyulduğunda Harris, cinayetle suçlanan sevdiği kadının (Tierney) oğlunu korumak için ne yapacağına karar vermek zorunda kalır.

Bill Camp (The Queen’s Gambit, The Night Of, The Looming Tower, The Outsider), Mark Pellegrino (Lost), David Alvarez (West Side Story), Alex Neustaedter (Colony), Julia Mayorga, Rob Yang (The Resident), Dallas Roberts (The Good Wife), Clea Lewis (The Americans) ve Nicole Chanel Williams (Boomerang) 9 bölümlük mini dizinin kadrosunda yer alan isimler.

Oscar adaylı senarist, yazar, oyuncu, yapımcı Dan Futterman (Capote, The Looming Tower, Gracepoint, In Treatment), dizinin birden fazla bölümünün senaryosunu yazdı ve yürütücü yapımcılığını üstlendi. Futterman, Jeff Daniels, Michael De Luca (Escape From Dannemora), Adam Rapp (The Looming Tower), Paul Martino (Inside Game), Showtime ile birlikte dizinin ortak yapımcılığını yapan Platform One Media’dan Elisa Ellis dizinin yönetici yapımcıları. Boat Rocker Studios’tan Katie O’Connell Marsh (Narcos) ortak yapımcı.

Öncesinde USA Network, 2017’nin Kasım ayında diziye onay vermiş ve 2018’in Ocak ayında verdiği onayı geri çekmişti. Showime, 2019’un Temmuz ayında diziye onay vermişti.