İngiliz kanalı Sky Arts’tan 19 Ocak’ta yeni bir komedi dizisi geliyor: Urban Myths

Dizinin konusu ünlülerle ilgili şimdiye kadar doğruluğu kesinlikle bilinememiş ve şehir efsanesi haline gelmiş hikayelerle alakalı. Yedi bölüm sürmesi planlanan sezonun her bölümü bu hikayelerden birisine ait.

Muhammed Ali’nin Los Angeles’ta intihar etmek isteyen bir adamı köprüden indirişi, Bob Dylan’ın Crouch End’te yanlış bir evin kapısını çalışıyla gelişen olaylar veya yazar Samuel Beckett’in güreşçi Dev André’yi arabayla okula götürüşü de bu bölümlere dahil. Hatta asıl mesleği ressamlık olan Adolf Hitler’in genç hali bile diziye dahil. Kadroda yer alan kişilerden bazıları şu şekilde:

Eddie Marsan Bob Dylan’ı,

Ben Chaplin Cary Grant’i ve Aiden Gillen Dr. Leary’yi,

David Threlfall Samuel Beckett’i,

Iwan Rheon Adolf Hitler’i, Rupert Grint de arkadaşını canlandıracak.

Not: Fragmanda Stockard Channing Elizabeth Taylor, Brian Cox Marlon Brando ve Joseph Fiennes de Michael Jackson olarak görünüyor. Çünkü dizinin işlemeyi planlandığı şehir efsanelerinden birisi -ve hatta muhtemelen içindekilerin en ünlüsü- üçlünün 11 Eylül yaşanınca şehirden çıkmak için arabayla New York’tan Los Angeles’a gittikleri hikayesiydi.

Ancak fragman çıktıktan sonra Joseph Fiennes’in Michael Jackson’ı canlandırışı “fazla beyaz” ve yapay bir tercih olduğu gerekçesiyle şarkıcının ailesi de dahil olmak üzere çok tepki çekince kanal bölümü yayından çekti. Bu durumun ardından dizinin sezonu 7 bölüme düşmüş oldu.