2013 yapımı Snowpiercer filminin TV uyarlaması olarak ekrana gelecek yeni dizi 17 Mayıs’ta TNT’de başlıyor.

Chris Evans, Tilda Swinton, John Hurt, Ed Harris ve Octavia Spencer gibi isimleri kadrosunda bulunduran filmi Parasite ile Oscar’ı kucaklayan Bong Joon-ho yönetti. Filmin ve dizinin hikayesi Fransızca çizgi roman Le Transperceneige‘ye dayanıyor.

Gelecekteki bir zamanda başarısızlığa uğrayan bir deney yapılıyor ve yaşanan felaketin ardından dünyadaki iklim bozuluyor. Dünyanın çevresinde kesintisiz bir güçle dönen bir tren hayatta kalan insanların son sığınağı olurken yaşanmaya devam eden sınıfsal farklılıklar insanlığın en büyük sorununu oluşturuyor.

Dizinin hikayesi ise filmin öncesinde ve bu felaketin yedi yıl sonrasında geçiyor. Kadroda Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Alison Wright, Mickey Sumner, Annalise Basso ve Steven Ogg gibi isimler yer alıyor. Dizi, ikinci sezon onayını şimdiden garantiledi. Hatta yeni sezona Sean Bean dahil oldu.

Connelly, dizide Melanie Cavill isimli trenin günlük duyurularını yapmaktan sorumlu olan birinci sınıf yolculardan Melanie Cavill’i; Ogg, Pike isminde sert, silahla hırsızlık girişimi nedeniyle hapse girmiş ama kaçmış, trendeki Tail grubunun liderini; Diggs trenin kuyruk kısmında zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren bir mahkumu canlandıracak. Sumner, kendini trendeki statikoyu tehdit eden bir gizemin içinde bula trenin güvenlik biriminden Bess’e; Basso ise dördüncü sınıf kabinde yaşayan, fakir ve günlük rutinine boyun eğmiş birisi olsa da çaresizliğe boyun eğmeyen LJ Anderson’a hayat verecek.