Yeni sezonla birlikteki dizi sayısındaki artıştan sonra hemen hemen hepimiz zaman sıkıntısı yaşamaya başladık. Bu diziler yetmezmiş gibi son yıllarda internet üzerinden yayın yapan diziler de işin içine girmeye başladılar ama genel olarak beklenen ilgiyi göremediler. Sıkı bir web dizici olarak, gözden kaçıranlar için Lifetime‘ın internet üzerinden yayın yapmış olan Suite 7‘ını tanıtmak istedim.

Dizimiz, 2010 Aralık ve 2011 Ocak’ı arasında gösterilen 8 bölümden* oluşuyor. Bölüm süreleri 5 ile 12 dakika arasında değişiyor. Hemen hemen her bölümün senaristi, yönetmeni ve oyuncuları farklı. Bayağı zengin bir kadroya sahip olan Suite 7‘da yer alan oyuncuların bir kısmını kendi bölümlerinde ya da başka bölümlerde senarist ve yönetmen koltuklarında da görebiliyoruz.*Dizi listesine göre 7.bölüm olan Supermen, Lifetime ve diğer diziyi yayınlayan sitelerden çıkarılmış ve dizinin 8.bölümü, 7.bölüm olarak kabul edilmiş. Bir yerlerden bulunabilir mi hiç bilmiyorum. Onun için ben de o bölümü işlemeyeceğim.

Milo Ventimiglia'nın yönetmenlik denemesi

Milo Ventimiglia’nın yönetmenlik denemesi

Dizimizin konusu gayet basit. 7 numaralı süitte, farklı günlerde ve farklı insanlarla gelişen olaylar seyirciye sunuluyor. 2 kişilik odaya gelenlerin bazısı evli, bazısı yakın arkadaş, bazısı ise birbirlerini ilk kez görmüş insanlar. Diziye, komedi ya da drama diyemiyoruz. Bölümlerin bazıları kahkahalar attırırken, bazıları da gözlerini dolduruyor seyircilerinin.Bölümlerin kısalığını göz önüne alıp çok kısa tanıtımlarla konuyu biraz daha zenginleştirelim.

1. Bölüm – Guest Disservicesİlk bölüm, resepsiyonist Matthew Brandon ve tuttuğu odasına yerleşmek isteyen Russell arasında geçiyor. Bu bölüm, 7 numaralı süitte geçmeyen tek bölüm. Biraz da dizinin gelecek bölümlerinde olacaklardan bahsediliyor da diyebiliriz.Russell karakterine Marc Hustvedt hayat veriyor. Resepsiyonistimizi ise Wilson Cleveland canlandırıyor. Kendisi aynı zamanda bölümün de senaristi. Yönetmen koltuğunda ise Six Feet Under, Las Vegas, Mad Men ve Dark Blue‘nun mutfağında bulunmuş olan Paul Lindsay‘ı görüyoruz.Bölümü seyretmek isteyenler buradan ulaşabilirler.

2. Bölüm – Good in Bedİkinci bölümümüz, aynı zamanda dizinin ilerleyen bölümlerinin nasıl gideceğiyle ilgili de bir fikir veriyor bize. Boşanmak üzere olan Michael ve Jessy’nin hikayesini görüyoruz bu sefer.Michael rolünde, Warehouse 13‘in başrol oyuncusu Eddie McClintock yer alıyor. Jessy olarak da Hustle‘dan Dexter‘a, Warehouse 13‘den Ringer‘a, hatta Spartacus: Gods of Arena‘ya kadar bir çok dizide yer almış İngiliz güzeli Jaime Murray‘i görüyoruz.Senarist olarak daha önce The L Word‘le çalışmış Susan Miller karşımızda duruyorken, yönetmen olarak da aktör Mark Gantt‘ı görüyoruz.Bölümü seyretmek isteyenler buradan ulaşabilirler.

3. Bölüm – SoulmatesÜçüncü bölümümüz, birbirlerinin ruh eşi olduklarını düşünen Livvy ve Max’in etrafında gelişiyor.Max’i Henry Dittman canlandırırken, Livvy’ye de Illeana Douglas hayat veriyor. Illeana Douglas, aynı zamanda bölüm senaryosunun da sahibi.Yönetmen olarak da bu sefer Michael Kang‘ı görüyoruz.Bölümü seyretmek isteyenler buradan ulaşabilirler.

4. Bölüm – For Richer or PoorerDördüncü bölümümüz, düğünlerinin hemen ardından süite gelen yeni evli çiftimiz Vincent ve Melanie’yi anlatıyor.Gelinimizi, şu an The Fresh Beat Band‘de yer almakta olan Tara Perry canlandırırken; damadımıza, bölümün senaristi de olan Tony Janning hayat veriyor.Bölümün yönetmeni ise The Temp Life‘ın yaratıcısı olan Sandeep Parikh.Bölümü seyretmek isteyenler buradan ulaşabilirler.

5. Bölüm – That GuyBu sefer 7 numaralı odamızda yakın arkadaş olan Milo ve Brandon’ı görüyoruz.Brandon’ı, True Blood‘dan bildiğimiz Brandon Molale canlandırırken; Milo’ya da Heroes‘un yıldızı Milo Ventimiglia hayat veriyor. Milo Ventimiglia aynı zamanda bölümün de yönetmeni. Bölümde çok az da olsa, resepsiyonistimiz Wilson Cleveland’a da rastlıyoruz.Bölümü seyretmek isteyenler buradan ulaşabilirler.

6. Bölüm – Captive AudienceAltıncı hikayemizde, başarısız bir senarist olan Cole’ün genç ve popüler oyuncu Kate’i kaçırması işleniyor. Cole’ü, Beverly Hills, 90210‘nun David’i Brian Austin Green canlandırırken; Kate’e, Dirt‘ten bildiğimiz Alexi Wasser hayat veriyor.Bu hikayemizin senaristi yine resepsiyonistimiz olurken, yönetmen koltuğunda ise Shannen Doherty‘yi görüyoruz.Bölümü seyretmek isteyenler buradan ulaşabilirler.

7. Bölüm – CompanyFinal hikayemizde de duygusal olarak kötü durumda olan Adrienne’in, tanımadığı otel resepsiyonisti Matthew Brandon ile paylaşımlarını görüyoruz.Resepsiyonistimiz her zamanki gibi Wilson Cleveland olurken, Adrienne rolünde de kaprisiyle dört bir yana nam salmış Shannen Doherty‘yi görüyoruz.Yönetmen koltuğunda, ikinci bölümün de hakkından gelen Mark Gantt otururken; senarist olarak da Ukraynalı Yuri Baranovsky duruyor karşımızda.Bölümü seyretmek isteyenler buradan ulaşabilirler.

Tanıtım Filmi

&feature=plcp&context=C3f1e088UDOEgsToPDskJmbgW_svI_Y0HIt8KLkKIj