TribesBir süre önce The CW kanalı tarafından deneme bölümü (pilot) sipariş edilen ve 29 Ocak’ta ismi belli olan Supernatural uzantısı ‘Supernatural: Tribes’ hakkında yavaştan bilgiler gelmeye başladı. Bilmeyenler için: Supernatural, iki kardeşin doğaüstü yaratıklara karşı bitmek bilmeyen savaşını anlatıyor. Zamanla mitoloji ve dinin de dahil olduğu dizide bir yanda melekler, bir yanda iblislerle iki kardeşin heyecan dolu maceralarını izliyoruz ve umarım izlemeye de devam edeceğiz.

Supernatural-Tribes-character-descriptions

Hala devam etmekte olan 9. sezonunun 20. bölümüyle temelleri atılacak ve karakterleri/yaratıkları tanıtılacak olan uzantı, bir yol hikayesi olan Supernatural’ın aksine tek bir yerde, Chicago’da geçecek. (Chicago’da bir itfaiye, bir de polis merkezimiz zaten var. Hayalet avcılarımız da eksik kalmasın.)

Supernaturel’dan bildiğimiz Andrew Dabb tarafından kaleme alınacak olan dizinin yönetmeni de yine orijinal diziden Robert Singer olacak.

Biraz daha çok yönlü ele alınacak olan bu yapımda yaşanacakları sadece avcıların gözünden değil, yaratıkların gözünden de izleyeceğiz. Yaratıkların da daimi rolleri olacak. Onların da aile hayatını izleme şansına erişeceğiz ve baş rollerde yarı insan yarı yaratık karakterler de olacak.

Supernatural_tribes-1024x640Her uzantı dizi muhabbetinde akıllara geldiği gibi insanı “Acaba esas diziden oyuncu kaybı yaşayacak mıyız?” korkusu sarıyor. Ama bu konuda şimdilik içiniz rahat olsun. Supernatural kadrosundan hiç kimse uzantıya geçiş yapmayacak. Yeni dizi, yepyeni karakterlerle başlangıç yapacak.

“Peki kimleri/neleri izleyeceğiz bu yapımda?” derseniz; hikaye, 5 farklı -ve birbirinden güçlü- yaratık ailesini ve avcılarımızın onlarla mücadelesini işleyecek.

  • Ennis Roth – Polis olma hayaliyle büyüyen ama sevdiği birinin yaratıklar tarafından öldürülmesiyle kendini avcı olarak bulan bir adam.
  • David Hayden – İnsan olarak yaşamayı deneyen, ama trajedi sonucu kimliğini kabullenen ve özüne dönen bir şekil değiştirici.
  • Margo Hayden – David Hayden’ın şekil değiştirici kız kardeşi. Ailenin yeni reisi olma yolunda ilerliyor.
  • Violet Durant – David’le herkesten gizli ilişki yaşayan bir kurt kız.
  • Julian Durant – Violet’in kurt adam olan erkek kardeşi. Ennis’in baş düşmanı.
  • Freddie Costa – Ennis’in babasının bir arkadaşı. Dünyanın çilesinden bıkmış bir polis. Ve onun bir sırrı var.

Bakalım bu yeni uzantı, uzandığı dizi kadar popüler olmayı başarabilecek mi ve bir diziye dönüşebilecek mi?