Jeff Lemire tarafından yazılıp çizilmiş, 2009’da ilk sayısı yayınlanan, 2013’te 40. sayı ile sona eren, DC Comics’in yetişkinlere yönelik çizgi romanlarını yayınlayan uzantısı DC Vertigo’dan çıkan Sweet Tooth adlı çizgi romanın, 8 bölümlük dizi olarak Netflix’e uyarlanacağı ile ilgili haberi geçen sene almıştık. Bugün itibarıyla dizinin 4 Haziran’da yayınlanacağı açıklandı.

Christian Convery (Beautiful Boy), Nonso Anozie (Zoo) ve Adeel Akhtar (Les Misérables Will Forte (The Last Man on Earth), Dania Ramirez (Tell Me a Story, Devious Maids), Neil Sandilands’in (The Flash), Stefania LaVie Owen (Messiah) ve anlatıcı sesi ile James Brolin dizide yer alan isimler.

Sweet Tooth, ormandaki evinden ayrılan ve dehşet verici bir olayın dış dünyayı kasıp kavurduğunu gören yarı geyik yarı çocuk Gus’ın masalsı macerasını anlatıyor. Geniş kitlelere ve ailelere hitap eden dizide Gus, bu yeni dünya ve melez kökenlerinin ardındaki gizemle ilgili sorularına yanıt bulmak için insanlardan ve kendisi gibi hayvan-çocuk melezlerinden oluşan sıra dışı bir aileye katılır.

Geyik yüz hatlarına sahip genç bir çocuk olan Gus (Christian Convery), onu ormanın ötesindeki dünyaya gitmekten caydıran babasıyla birlikte ormanın derinliklerinde sessiz bir hayat yaşamaktaydı. Tıbbi tedaviden dini kehanete kadar pek çok şey öğrenen Gus, babasını sevmesine rağmen, ormanın ötesinde ateş olmadığını, sadece daha fazla toprak olduğunu öğrendiğinde, ormandan kaçıp dış dünyayı görmeyi daha fazla istedi.

Babası hastalıktan aniden öldüğünde Gus, kendini yalnız bulur ve onu kaçırmayı planlayan bir grup adam tarafından kuşatılır. Neyse ki, Jeppard (Nonso Anozie) adında gizemli bir kişi tarafından kurtarılır ve ikisi birlikte, dehşet verici bir felaketin ardından yerle bir olmuş dünyada yolculuğa çıkarlar. Gus, bu yeni dünya ve melez kökenlerinin ardındaki gizem hakkında cevaplar arayan kendisi gibi insanlardan ve hayvan-çocuk melezlerinden oluşan bir aileye katılır.

Robert Downey Jr ve Susan Downey’nin yapım şirketi Team Downey, Hap and Leonard’ın ortak yaratıcısı Jim Mickle, Arrow’un yürütücü yapımcısı Beth Schwartz ve Warner Bros. TV’nin, projenin yapımcıları.

Yönetici Yapımcı/Senarist/Yönetmen/ Ortak Yönetici Yapımcı: Jim Mickle (Hap and Leonard)

Yönetici Yapımcı/Senarist/ Ortak Yürütücü Yapımcı: Beth Schwartz (Arrow, DC’s Legends of Tomorrow)