Sylvester Stallone, televizyona doğru yol alıyor. Stallone, Taylor Sheridan ve Terence Winter’ın drama dizisi Kansas City’nin başrolünü ve yönetici yapımcılığını üstlenmek üzere görüşmelerde bulunuyor.

Kansas City, 70’lerde Police Story ve Kojak gibi bir dizi klasik şovda 1’er bölüm, 2005’te Las Vegas dizisinde 2 bölüm ve 2017’de This Is Us dizisinde 1 bölüm gözüken Stallone’un başrolünde olacağı ilk televizyon dizisi olacak.

Kansas City, Paramount Network ve Plus dizileri Yellowstone, Mayor of Kingstown ve 1883 ile son yıllarda öne çıkan Taylor Sheridan’ı, The Sopranos’un yazarı, Boardwalk Empire’ın yaratıcısı Terence Winter ile bir araya getiriyor.

Dizi, Sheridan’ın dizi evreninin arkasındaki şirket olan 101 Studios ve MTV Entertainment Studios tarafından üretilecek.

Kansas City, Stallone tarafından canlandırılacak olan ve en olası olmayan yere – Kansas City, Missouri – taşınmaya zorlanan efsanevi bir New York İtalyan gangsteri Sal’ın takip ediyor. Günümüzde geçen dizide Sal, İtalyan mafya ailesini Kansas City’de yeniden kurmak gibi şaşırtıcı bir görevle karşı karşıyadır. Sal orada, güce giden alışılmadık yolunda onu takip eden şaşırtıcı ve şüphe duymayan karakterlerle karşılaşır.

Winter, Sheridan, Stallone ve Stallone’un Balboa Productions’tan ortağı Braden Aftergood, 101 Studios’tan David C. Glasser, Ron Burkle ve Bob Yari ile birlikte dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek.

Stallone, Rocky ve devam filmlerinin yanı sıra Rambo ve Expendables film serilerini yazıp başrolünde oynamış en büyük Hollywood yıldızlarından biri olmaya devam ediyor. Önümüzdeki yıl çıkacak olan The Expendables 4, Stallone’un serideki son filmi olacak. Bu sene yayınlanan The Suicide Squad filminde Nanaue/King Shark karakterini seslendirmişti. Süper kahraman filmi Samaritan ve 2023’te gösterime girecek olan Guardians of the Galaxy 3, kendisini göreceğimiz film projelerinden.

Kaynak