Colin Farrell, geçtiğimiz günlerde The Batman’in uzantı dizisinin başrolü ve yönetici yapımcılığı için resmi olarak anlaşma imzaladı.

Matt Reeves’in yönettiği, 4 Mart 2022’de vizyona girecek The Batman filminde Oswald Cobblepot/The Penguin’i canlandıran Colin Farrell, HBO Max dizisinde karaktere yeniden hayat verecek. Dizi, Batman’in baş düşmanlarından biri olan Penguen’in Gotham’ın yeraltı suç dünyasında iktidara yükselişinin hikayesini anlatacak. Diziyle ilgili ilk haberi Eylül ayında almıştık. Farrell’a uzantı dizide rol alması için teklif gelmiş ama herhangi bir anlaşma yapılmamıştı.

Lauren LeFranc (Impulse, Agents of SHIELD), dizinin senaryosunu yazacak. Farrell ile birlikte, The Batman’in yönetmeni Matt Reeves, 6th & Idaho aracılığıyla ve filmin yapımcısı Dylan Clark, Dylan Clark Productions aracılığıyla dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek. Warner Bros. Television, dizinin yapım stüdyosu.

Penguen, diğer adıyla Oswald Cobblepot, silindir şapkası, tek camlı gözlüğü ve çok çeşitli ölümcül şemsiyeleriyle tanınan Batman Rogues Gallery‘nin en ünlü üyelerinden biridir. Karakteri canlı aksiyon işlerde daha öncesinde Burgess Meredith (Batman), Danny DeVito (Batman Returns) ve Robin Lord Taylor (Gotham) canlandırmıştı.

Proje eğer onay alırsa, HBO Max için The Batman filminin 2. uzantı dizisi olacak. İlk uzantı proje, geçen sene Temmuz ayında HBO Max’ten doğrudan onay alan Gotham City Polis Departmanı hakkındaki diziydi. Bütün bu projeler, WarnerMedia’nın tüm platformlarında birbirine bağlı yeni bir Batman evreni başlatma girişiminin bir parçası.

John Cena’nın karakterine odaklanan, 13 Ocak’ta başlayacak olan The Suicide Squad filminin uzantısı Peacemaker dizisi, Greg Berlanti’den Green Lantern dizisi, J.J. Abrams tarafından üretilen Justice League Dark projesi, HBO Max’in canlı aksiyon DC şovları arasında. Eylül ayında deneme bölümüne onay alan, kadro haberini Kasım ayında aldığımız, üretimine başlanan DC karakterleri dayanan Dead Boy Detectives, bir diğer potansiyel DC dizisi.

Kaynak