HBO Max , kendi DC evrenini oluşturmaya devam ediyor. Batman’in kötü adamı Penguen merkezli bir dizi için erken geliştirme aşamasındalar.

Potansiyel dizi, birçok kişinin merakla beklediği, 4 Mart 2022’de yayınlanacak Matt Reeves‘in yönettiği uzun metrajlı The Batman filminin uzantısı olacak. Filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlenen Matt Reeves ve Dylan Clark, projede yönetici yapımcılar olarak görev alacak. Potansiyel dizi, Reeves’in 6th and Idaho, Dylan Clark Productions, DC Entertainment ve Warner Bros. Television’dan gelecek.

Colin Farrell, The Batman filminde asıl adı Oswald Cobblepot olan bir suç lordu olan Penguen’i canlandırıyor. Filmdeki rolünü canlandırması için bir takım görüşmeler olsa da henüz bir anlaşma yapılmadı.

HBO Max, haberle ilgili yorum yapmayı reddetti.

Lauren LeFranc (YouTube dizisi Impulse, Agents of SHIELD), Cobblepot’ın Gotham City yeraltı dünyasındaki yükselişine odaklanacak olan diziye senaryo yazmak üzere projeye katıldı. Scarface benzeri bir iş olması bekleniyor.

Proje eğer onay alırsa, HBO Max için The Batman filminin 2. uzantı dizisi olacak. İlk uzantı proje, geçen sene Temmuz ayında HBO Max’ten doğrudan onay alan Gotham City Polis Departmanı hakkındaki diziydi.

HBO Max’in geliştirme aşamasında olan birkaç DC şovu daha var. Greg Berlanti’den :( bir Green Lantern serisi, J.J. Abrams tarafından üretilen Justice League Dark projesi, John Cena’nın karakterine odaklanan The Suicide Squad filminin uzantısı olan Peacemaker bunlardan bazıları.

Aynı zamanda Brian Wood ve Ricard Burchielli’nin DC/Vertigo çizgi romanına dayanan ve Ava DuVernay’ın yürütücü yapımcılığını üstlendiği DMZ’yi de yapıyor. HBO Max ayrıca WarnerMedia’nın DC Universe platformundan çıkan Titans ve Doom Patrol dizilerini de yayınlıyor.

Penguen karakterini 1992’de yayınlanan Batman Returns filminde Danny DeVito ve 2014-2019 yılları arasında Fox’ta yayınlanan Gotham dizisinde Robin Lord Taylor canlandırmıştı.

Kaynak