2019’un Eylül ayında J.J. Abrams ve eşi Katie McGrath’ın (yok o değil bu), WarnerMedia ile 5 yıllık bir anlaşma yaptıklarının haberini almıştık. Abrams ve McGrath’ın yapım şirketi Bad Robots aracılığıyla, diziler, filmler, oyunlar ve diğer eğlence içerikleri üretecekleri konusunda, rakam açıklanmasa da 500 milyon dolar değerinde (duruma göre üstü) bir anlaşma imzalandığı haberleri çıkmıştı.

Yaklaşık 7 ay sonra Bad Robots’tan çıkacak ilk projeler açıklandı. 3 dizi projesi WarnerMedia’nın 27 Mayıs’ta başlatacağı yeni yayın platformu HBO Max’te yayınlanacak.

Duster: 1970’lerin Güneybatısında geçecek olan bir suç draması. Gittikçe büyüyen, korkunç suçlar işleyen bir suç kartelinde çalışan pervasız bir sürücünün hayatına odaklanacak. J.J. Abrams ve LaToya Morgan, dizinin yazarlığını üstlenecek. Bugünlerde The Walking Dead’in yazarlığını yapan LaToya Morgan, Into the Badlands ve TURN: Washington’s Spies dizilerinin ortak yapımcılığını ve yazarlığını üstlenmişti. Parenthood ve Shameless dizilerinde de yazarlık yapmıştı.

Overlook: Stephen King’in başyapıtı The Shining’den esinlenilen ve ikonik karakterlerin yer alacağı bir korku-gerilim dizisi olacak. Amerikan romanının en ünlü perili oteli olan Overlook Oteli’nin anlatılmamış dehşet verici hikayelerini izleyeceğiz. Proje, Hulu dizisi Castle Rock’ta işbirliği yapan Bad Robot, Stephen King ve WBTV’yi yeniden bir araya getirecek.

Söylentilere göre Castle Rock’ın ortak yaratıcısı ve yönetici yapımcısı Dustin Thomason ve bir diğer yönetici yapımcısı Scott Brown, diziyi yazmak için görüşmeler yapıyorlar.

3. dizi ise Justice League Dark evrenindeki DC karakterlerine dayanan bir dizi olacak. Hangi karakterlerin olacağı açıklanmadı ama ayrıntılar yakın bir zamanda gelecekmiş.

Justice League Dark (veya JLD takımı) ilk olarak Justice League Dark # 1’ın Eylül 2011 sayısında ortaya çıktı. Yakından tanıdığımız John Constantine, mistik ve falcı Madame Xanadu, Deadman, Shade, the Changing Man ve Zatanna gibi çoğunlukla esrarlı ve sıra dışı süper kahramanlara sahipti. Daha sonradan katılan isimler ile kadro büyüdü. 19. sayıda Swamp Thing kadroya katıldı. Andrew Bennett (asırlık bir vampir), Black Orchid (bir şekil değiştirici), Doctor Mist, Frankenstein, Pandora, Nightmare Nurse, JLD’nin diğer üyeleri arasında yer almaktadır. Bu karakterlerin güçleri göz önüne alındığında, Wonder Woman, Batman, Superman, Aquaman ve The Flash’i içeren geleneksel Justice League kapsamı dışındaki olayları ele alırlar.