flight of the conchords intro

flight of the conchords intro

flight of the conchords, hbo‘da yayınlanan ve oldukça beğenilen bir yaz dizisi. yeni zellandalı bir folk grubunun amerika’ya gelerek burada meşhur olma çabalarını anlatan bir sitcom.

jamaine-bret

jamaine-bret

sitcom gerçek bir hikayeden uyarlama. jemaine clement ve bret mckenzie grup elemanları ve dizinin baş karakterleri. murray adında da bir menejerleri var.dizide çoğu bölüm beş karakter etrafında dönüyor. ana amacı güldürmek olmasa da arada bir güldürmeyide ihmal etmiyor bu dizi izleyenlerini. düşündüren anlarda yok değil dizide.karakterlere bir bakış atacak olursak, daha önce de yazdığım gibi çoğu bölüm beş karakter etrafında dönüyor.bret ve jamaine dışındaki en önemli karakter grubu bir arada tutan ve gerekli ayarlamaları yapan grup menejeri murray var. murray aynı zamanda yeni zellanda konsolosluğunda çalışıyor.

mel

mel

diğer bir karakter mel ise grubun sayıları oldukça az olan hayranlarından biri.beşinci karakterimiz dave ise bir tefecide çalışıyor ve jemaine ve bret’in yakın arkadaşı.dizi amerika’da reyting rekorları kırmasa da iyi yolda ilerliyor. hbo‘da bundan memnun kalmış olacak ki yeni bölüm sıparişlerini vermiş bile.