Taye Diggs (Empire, Murder in the First, Private Practice), The CW’nun deneme bölümü siparişleri arasında yer alan isimsiz Amerikan futbolu dramasının başrol oyuncularından biri oldu.

Profesyonel Amerikan futbolcusu Spencer Paysinger‘ın hayat hikayesinden esinlenilerek senaryolaştırılacak hikayeyi April Blair kaleme alacak. Greg Berlanti ve Sarah Schechter, yapımcı koltuğunda Blair’a eşlik edecek. Rob Hardy, deneme bölümünün yönetmenliğini üstlenecek.

Los Angeles’ın güneyinde bir lisede yükselen bir futbol yıldızıyken Beverly Hills Lisesi’ne geçen Spencer’ın lise yıllarına odaklanacak. Potansiyel dizi projesi, Compton ve Beverly Hills gibi çok farklı iki dünyadan gelen 2 ailenin kazanmak için çarpışmaya başladığında neler olacağını izleyiciye sunacak. Futbol, mücadeleler, galibiyetler, yenilgiler …

Diggs, Beverly Hills Lisesi futbol takımının baş antrenörü Billy Baker karakterine hayat verecek dizide. Crenshaw Lisesi futbol takımında oynarken maçlarını takip edip beğendiği ve Beverly Hills Lisesi’ne kazandırdığı Spencer’ın yeni takımında başarılı olması için yoğun bir arzu duymaktadır. Fakat Spencer’a duyduğu bu yoğun ilgi kendi oğlu ile olan ilişkisini kötü etkileyecektir.

Kaynak