Sir Terry Pratchett’in “Discworld” romanlarındaki karakterlerden esinlenen The Watch, 3 Ocak 2021’de BBC America’da gösterime girecek.

2018’in Mart ayında diziyle ilgili ilk haberi şurada paylaşmıştık. Kitap serisi, dev bir kaplumbağanın sırtındaki dört filin (Berilia, Tubul, Büyük T’Phon ve Jerakeen)  üzerinde duran yassı bir disk olan kurgusal Diskdünya’da geçiyor.

Simon Allen (The Musketeers, Das Boot), ilk sezonu 8 bölüm sürecek dizinin yazarı ve yönetici yapımcısı.

Suçun yasallaştırıldığı kurgusal Ankh-Morpork şehrinde geçen The Watch, yozlaşmış şehirlerini felaketten kurtarmak için onlarca yıllık çaresizlikten yükselen bir grup uyumsuz polisin hikayesini takip ediyor.

Karakter odaklı The Watch, büyük bir ejderhayı diriltmeyi içeren şeytani bir komplodan dünyayı kurtarmak için kendilerini cesaret bulmaya zorlayan ve bu süreçte kendilerini bile şaşırtan bir grup uyumsuzun (troller, kurt adamlar, büyücüler ve diğer beklenmedik kahramanlar dahil) komik ama heyecan verici hikayesini anlatacak.

Richard Dormer, Marama Corlett, Adam Hugill, Lara Rossi, Jo Eaton-Kent, Sam Adewunmi

2019’un Ağustos ayında Adam Hugill (1917), kadronun açıklanan ilk ismi olmuştu. 2019’un Eylül ayında Richard Dormer’ın (Game of Thrones), dizinin başrol oyuncusu olduğu, Jo Eaton-Kent (Don’t Forget The Driver), Marama Corlett (Blood Drive), Lara Rossi (Crossing Lines) ve Sam Adewunmi’nin (The Last Tree) kadroda olduğu açıklandı.

Hakeem Kae-Kazim, Ruth Madeley, Anna Chancellor, Bianca Simone Mannie, James Fleet, Ingrid Oliver

2019’un Kasım ayında Anna Chancellor (Pennyworth), James Fleet (Outlander), Ingrid Oliver (Doctor Who), Ruth Madeley (The Rook), Hakeem Kae-Kazim (Dynasty), Bianca Simone Mannie’nin (Homeland) kadroya katıldıklarının haberi geldi.

Matt Berry, Wendell Pierce

Dün gelen haberle Wendell Pierce (The Wire, Selma) ve Matt Berry’nin (What We Do in the Shadows, Year of the Rabbit) kadroya katıldığını, Paul Kaye (After Life) ve Ralph Ineson’ın (GOT), konuk oyuncu olarak dizide görüneceğini öğrendik.

https://www.youtube.com/watch?v=ymQMJDmhu70

https://www.youtube.com/watch?v=TFNjSemoCW8

https://www.youtube.com/watch?v=w_WnDEA-ieA

https://www.youtube.com/watch?v=Z6cleiHDmKo