Clarke’ın yeni saç stili, The 100’ın 5. sezonunun tek büyük değişikliği olmayacak.

2017 Comic Con paneli için oyuncu ve yapımcı ekibinden Eliza Taylor, Bob Morley, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Richard Harmon, Chris Larkin, Dean White ve Jason Rothenberg bir araya geldi. Yeni düşmanlar, yeni görünümler ve yeni çift yakıştırmaları üzerine kısa kısa ipuçları verdiler. Pek kayda değer bir bilgi yok ama yine de ispiyona hassas bünyelerin yazıdan uzak durmasında fayda var.

  • Sezon finalindeki mahkum gemisini Rotherberg şöyle açıklıyor: “İlk kıyametin öncesinden geliyorlar. 100 yıldır derin bir uykudalardı. Clake’ın kızıyla birlikte yaşadığı cennet bahçesi olduğunun farkına varmadan bu gezegene geri döndüler.
  • Zaman atlamasıyla birlikte yaşı kendiminkine biraz daha daha yakın olan birini oynamak hoş,” diyor Taylor. “Clarke’ı 24 yaşına gelmiş ve birçok şey atlatmış, anne olmuş bir kadın olarak görmek heyecan verici.
  • Octavia’nın ne yaptığına dair bir ipucu yok,” diye itiraf ediyor Avgeropoulos. “ Fakat sığınaktaki 1200 kişiyle birlikte kaosun fitilini ateşlemek istemiyor. Barışı korumak için planlarını ve kendi özel yöntemleriyle diğerlerine ağızlarının payını verişini göreceksiniz.
  • “Raven çok özel biri çünkü çok zeki,” diyor Morgan. “Hayatta kalabilmelerindeki anahtar unsur. Duyguları onda büyük bir yük oluşturuyor. Herkesin uzayda olmasının tek sebebi Raven.
  • Hepimizin uzayda değişmesi gerekiyor.” diyor Harmon. “Bunu özgürce yapabilmenin birçok yolu var. Altı yıldan uzun bir sürede çok fazla terapi yaşanmış olabilir. Murphy kesinlikle değişecek.
  • Şu anda Harper, Monty’nin can simidi.” diyor Larkin. “Ona hayatını borçlu. Onu seçti. Hala birlikteler mi bilmiyorum. Belki de Monty ile Murphy birliktelerdir. 6 koca yıl geçti!
  • Yeni düzenli oyuncu Tasya Teles de Echo’nun geleceği  için şöyle konuşuyor: “Çok düşünüyorum bununla ilgili. Onunla kim arkadaş olmuştur? Bazı nedenlerden dolayı Raven’a yakın olacağını düşünüyorum. İkisi de bir şeylerin yapılmasını sağlayan kızlar. Birlikte bir ittifak kurduklarını hayal edebiliyorum.
  • Rotherberg, zaman atlamasından sonra yeni çiftlerin olup olmadığını açıklamak istemiyor ama 6 yılın uzun bir süre olduğunu hatırlatıyor.
  • 5. sezonda herkesin nasıl görüneceği hakkında oyuncuların en ufak bir  fikri yok. Fakat Morley’in sakal bırakmasını beklememek gerekiyormuş. Kendisi, dizinin sakal bütçesini gözden geçirdiklerini söylüyor.

Comic-Con için özel olarak hazırlanan video:

Kaynak