Greg Berlanti, DC Comics’in yakasını bırakmıyor. Arrow’dan The Flash’e, Supergirl’den DC’ Legends of Tomorrow’a kadar yıllarımızı DC uyarlaması diziler ile tüketen Berlanti, bu sefer bir diğer DC Comics karakteri Wonder Girl’e el attı.

Orijinal Wonder Girl Donna Troy, Bob Haney ve Bruno Premiani tarafından yaratıldı ve ilk olarak The Brave and the Bold #60’da (Haziran / Temmuz 1965) ortaya çıktı . İkinci Wonder Girl Cassie Sandsmark, John Byrne tarafından yaratıldı ve ilk olarak Wonder Woman (cilt 2) #105’te (Ocak 1996) göründü.

The CW için geliştirme aşamasında olan Wonder Girl dizisi ise Joëlle Jones tarafından yaratıldı. Dizi, Queen of the South’un yönetici yapımcısı/ortak yürütücü yapımcısı Dailyn Rodriguez ve Berlanti Productions’tan geliyor.

Rodriguez tarafından yazılan dizi, Wonder Girl olduğunu öğrenen, Amazon Savaşçısı ve Brezilya Nehir Tanrısından doğan Latin hayalperest Yara Flor’u merkezine alacak. Yeni keşfettiği gücü ile dünyayı yok etmeye çalışan kötü güçlerle savaşmalıdır.

Onay aldığı takdirde Latin bir süper kahramanı merkezine alan ilk dizi olacak.

Bir Küba göçmeninin kızı olan Dailyn Rodriguez, Berlanti Productions’tan Greg Berlanti, Sarah Schechter ve David Madden ile dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek. Dizi, Berlanti Productions ve Warner Bros. Television ortak yapımı olacak.

Dizi, kısa süre önce yeni bir Wonder Woman olarak ortaya çıkan DC Comics karakteri Yara Flor’un köken hikayesini anlatıyor. Yara, Joëlle Jones tarafından yazılan ve çizilen ve 2021 Ocak ayında çıkacak olan Future State: Wonder Woman adlı çizgi romanda Wonder Woman olarak tanıtılacak.

Kaynak