Sony/Marvel filmlerinde canlandırdığı pek sevilen Spider-Man karakteri ile dünyaca ünlü bir oyuncu haline gelen Tom Holland, ilk sezonu Daniel Keyes biyografisi The Minds of Billy Milligan’a dayanacak olan Apple TV+ antolojisi The Crowded Room’un başrol oyuncusu oldu.

Teknoloji devi ve yayıncı Apple, yazar Akiva Goldsman’ın dizisine 10 bölümlük onay verdi.

Antoloji, akıl hastalığı ile başarılı bir şekilde yaşamayı öğrenen ve mücadele edenlerin gerçek ve ilham verici hikayelerini keşfedecek. Holland, Çoklu Kişilik Bozukluğu (Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu olarak da bilinen) nedeniyle bir suçtan beraat eden ilk kişi olan Billy Milligan’ı canlandıracak.

Dizi, Apple ve Apple’ın yeni kurduğu stüdyosu New Regency’nin ortak yapımı olacak. Goldsman (A Beautiful Mind, Star Trek: Picard), kendi yapım şirketi olan Weed Roads Production aracılığı ile dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek.

Tom Holland, EMJAG Productions’tan Alexandra Milchan, New Regency’den Arnon Milchan, Yariv Milchan ve Michael Schaefer ile birlikte dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek.

Holland, geçtiğimiz ay Apple TV+’ta yayınlanan Russo kardeşler filmi Cherry’de, PTSD’den (Travma Sonrası Stres Bozukluğu) muzdarip bir ordu gazisi canlandırmıştı.

Kaynak