Kanada kanalı CBC’nin yeni draması Trickster, 7 Ekim’de başladı. 6 bölümden oluşacak olan sezon, 11 Kasım’da sona erecek.

Dizinin yaratıcıları Tony Elliott ve Michelle Latimer. Dizinin yönetmenliğini de Latimer üstlenmiş. Yapımcı koltuğunda bu ikiliye Jennifer Kawaja, Penny Gummerson, Matt Code ve Julia Sereny gibi isimler eşlik etmiş.

Kara mizaha sahip bir doğaüstü gerilim dizisi olarak tarif edilen Trickster, Jared isimli Kızılderili bir genci merkezine alıyor. Jared, aynı zamanda küçük çaplı bir uyuşturucu satıcısı ve imalatçısı. Onu takip eden bir takım büyülü olaylar var ve Jared bunların giderek daha fazla farkına varıyor. Bir yandan da işini devam ettirmeye ve aynı zamanda aşk, arkadaşlık ve aile işleriyle ilgilenmeye çalışıyor.

Jared karakterine Joel Oulette hayat veriyor. Jared, yaklaşık 1 sene önce ayrılan işe yaramaz ebeveynleriyle sanki o onların ebeveynleriymiş gibi ilgilenmeye çalışan, okul çıkışında uyuşturucu satışı için de mekan olarak kullandığı bir fast food firmasında yarı zamanlı olarak çalışan, yaptığı işe göre değerlendirildiğinde oldukça iyi niyetli ve naif bir insan olduğu söylenebilecek bir genç.

Jared

Jared’ın kafası bir miktar kırık olarak tarif edilebilecek annesi Maggie rolünde Crystle Lightning‘i izliyoruz. Maggie için eğlenmeyi seven, sonrasını düşünmeden hareket eden, anlık öfke tepkimeleri veren, çılgın, ortalıkta gözükmeyen kişilerle konuştuğu gözlemlenen, bir miktar sorumsuz bir anne diyebiliriz.

Jared’ın para verip beslediği, aylak ve sorumsuz babası Phil rolünde ise Craig Lauzon karşımıza çıkıyor. Sevgilisi Destiny (Jayli Wolf) ise yeni hamile olduğunu öğreniyor.

Maggie

Jared’ın hemencecik dikkatini çeken mahallenin yeni kızı Sarah karakterine Anna Lambe hayat veriyor. Sarah, bir koruyucu ailenin yanında yaşamak üzere kasabaya gelen kimsesiz bir kız.

Sarah

Saldırgan köpeği Jared’i kovalarken Maggie’nin gelip ezmesi sonucu ölen ve bu sebeple Jared’e 3.000 dolar borç çıkaran çılgın bir adam olan Richie karakterini Little Dog, Republic of Doyle ve Frontier gibi dizilerden anımsanabilecek Joel Thomas Hynes canlandırıyor.

Richie

Jared’in yaklaşık 1 senedir pek takılmadığı ama şimdilerde yeniden görüşmeye başladığı yakın arkadaşı Crashpad rolünde Nathan Alexis‘i izliyoruz. Jared’ın arkadaş çevresindeki diğer isimlerden Dylan ve Ebony rollerinde ise Griffin Powell-Arcand (Chambers) ile Bianca Nugara karşımıza çıkıyor.

Dylan – Crashpad – Jared – Ebony

Bir kuzguna dönüşebildiğini gördüğümüz gizemli bir adam olan Wade karakterini Kalani Queypo (Jamestown) canlandırıyor.

Wade

Maggie’nin annesi Sophia karakterinde Georgina Lightning karşımıza çıkıyor.

Maggie ve Sophia

Kadroda ayrıca Gail Maurice (Cardinal) ve Kirsten Johnson gibi isimler yer alıyor.

İlk bölümü itibarıyla fena bir başlangıç yapmadı dizi. Bu ayarda devam ettiği takdirde sezonun sonunu görürüm diye düşünüyorum.