Netflix’in çiçeği burnunda draması Chambers‘ın tanıtımıyla sizlerleyiz bugün.

26 Nisan 2019 tarihinde 10 bölümden oluşan ilk sezonuyla görücüye çıktı Chambers. Bölüm süreleri brüt olarak 38-51 dakika arasında değişen dizinin yaratıcısı Leah Rachel. Ona yazar masasında Jason Gavin ve Randy McKinnon eşlik etmiş. Yapımcı kadrosunda ise Rachel dışında Jennifer Yale, Alfonso Gomez-Rejon ve Wolfgang Hammer gibi isimler yer almış.

Chambers için doğaüstü ögeler içeren, gizem ve korku unsurları da barındıran bir psikolojik gerilim dizisi diyebiliriz.

KONU

Lise çağında bir genç kız olan Sasha, erkek arkadaşıyla güzel bir gece geçirip bekaretini kaybetme planları yapmaktayken kalbi o gecenin heyecanını kaldıramaz ve bir kalp krizi geçirir. Bu talihsiz olayın ardından Sasha’ya o gece ölen Becky isimli bir genç kızın kalbi nakledilir. Fakat bu kalp gizem dolu bazı şeyleri de beraberinde getirir. Gerçek ile hayaller, geçmiş ile şu an birbirine karışmaya başlar. Sasha kendini amansız bir girdabın içinde bulur.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Sasha karakterine bu diziyle ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Sivan Alyra Rose hayat veriyor. Becky karakterinde ise Lilliya Scarlett Reid‘i izliyoruz.

Becky’nin annesi Nancy rolünde Kill Bill film serisi dışında Pulp Fiction, Bel Ami, The Accidental Husband, My Super Ex-Girlfriend, Gattaca gibi sinema filmleri ve Imposters, The Slap gibi dizilerden tanıdığımız ünlü aktris Uma Thurman‘ı izleme fırsatı yakalıyoruz.

Becky’nin babası Ben rolünde Scandal dizisinden hatırlanabilecek Tony Goldwyn karşımıza çıkıyor. Becky’nin ikiz kardeşi Elliott rolünde ise Nicholas Galitzine‘i izliyoruz.

Sasha’yı 2 yaşından beri tek başına büyüten dayısı Frank karakterinde Marcus LaVoi karşımıza çıkıyor. Sasha’nın en yakın arkadaşı Yvonne karakterini Black Lightning dizisinden anımsanabilecek Kyanna Simone Simpson canlandırıyor. Sasha’nın çok sevdiği erkek arkadaşı TJ karakterine ise Griffin Powell-Arcand hayat veriyor.

Becky’nin yakın arkadaşı Marnie karakterinde Sarah Mezzanotte‘yi, Becky’nin eski en yakın arkadaşı Penelope rolünde Lilli Kay‘i, Marnie’nin erkek arkadaşı Ravi rolünde Jonny Rios‘u izliyoruz tekrar eden rollerle. Kadroda ayrıca Lili Taylor, Matthew Rauch ve Michael Stahl-David gibi isimler yer alıyor.

YAZARIN NOTU

Sezona iyi başladı dizi. İlk 4 bölüm oldukça sürükleyiciydi. Psikolojik gerilim/gizem dengesi de iyi kurulmuş gibiydi. Akabinde düşüş başladı yavaş yavaş ve sezonun başlarındaki o kaliteden ve sürükleyicilikten uzaklaşıldı. Hikaye çok da cazip olmayan yerlere doğru kaydı, 10 bölümlük sezonun bu hikayeye uzun gelmesinin handikapları baş gösterdi. Haliyle sezonun 2. yarısında hem kendi dağıldı hem de izleyiciyi dağıttı bence. Ama genel olarak bakıldığında izlenebilirliği olan bir işti yine de. Ucu açık bitti. 2. sezon onayı almadan başına oturmasanız daha iyi olabilir bu şartlarda.

Bu da dizinin Türkçe altyazılı fragmanı: