201405111399780135Trophy Wife, 2013 – 2014 sezonunda ABC’de izlediğimiz ve 22 bölümlük ilk sezonun sonunda iptal edilen bir komedi dizisi. İlk cümleden bu kadar soğutmak istemesem de günümüzde tutup sezonlarca devam eden komedi sayısı epey az olduğu için artık onay alanların değil de sahiden başarılı dizilerin peşinde koşturma taraftarıyım; ve aramızda böyle düşünen bir çoğunluğun olduğuna inanıyorum. Elimizde koskoca 22 bölüm varken bu keyifli diziyi neden izlemeyelim, öyle değil mi? :) O halde gelin yakından tanıyalım bu kahkaha efektsiz, değişik aile komedisini.

24trophyspan-articleLarge

KONU

Tam bir parti kızı olan Kate, en yakın arkadaşı ile sık sık gittikleri bir kareoke barda bir gün yine şişenin dibine vurmuş ve dağıtmış bir haldeyken, talihsiz bir kaza sonucu  Pete ile tanışır ve bir ilişkileri başlar. Bir yıllık bir süreç içinde kendinden yaşça büyük ve daha önce 2 evliliği olan bu adamla evliliğe kadar gider ve hayatı inanılmaz derecede değişir.

Trophy-Wife

Çünkü Pete’in ilk karısından 2, ikinci karısından da 1 çocuğu vardır. Üstüne bu eski eşler Pete ve çocuklarla birlikte sürekli vakit geçiren, birbirine sıkı sıkıya bağlı bu ailenin adeta kopamayan birer parçası gibidirler. Bir üstüne dahası da bu ahalinin her biri oldukça nevi şahsına münhasır tiplerdir.

Artık genç, güzel, seksi ve anne olma konusunda ne kadar başarılı olacağı tartışmaya açık Kate’in de aralarına katılmasıyla iyice alışılmadık ve eğlenceli bir aile ortamı oluşmuştur.

RYAN LEE, BAILEE MADISON, MARCIA GAY HARDEN, BRADLEY WHITFORD, MALIN AKERMAN, NATALIE MORALES, MICHAELA WATKINS, ALBERT TSAI

KADRO VE KARAKTERLER

1400.5x2 (1)Kate (Malin Akerman)

Babası olmadan büyüyen Kate, asi bir çocukluk ve gençlik dönemi  geçirmiştir. Sürekli eğlenerek ve çeşitli maceralar yaşayarak büyüse de her zaman sıradan ve geleneksel aile yaşamına özenmiştir. Şimdi ise uzaktan normal gibi görünse de aslında oldukça karmakarışık bir ailenin parçası olmuştur. Artık iyi bir anne olmak için oldukça fazla efor sarf etmektedir.

Karakteri The Comeback ile tanıyabileceğiniz Malin Akerman canlandırıyor.

1400.5x2Pete (Bradley Whitford)

Kate’i, 3 çocuğunu ve iki eski karısını bir arada tutan ailenin reisi Pete, müşterilerini sürekli çevre bakanlığına karşı savunan bir çevre avukatıdır ve işinden nefret etmektedir. Bu yüzden zamanını daha çok evde çocuklarıyla ve karısıyla geçirmeyi tercih etmektedir. Daha önceki evliliklerinde sakin ve huzurlu bir yaşamı bulamayan Pete, Kate ile bu laneti kırmayı ummaktadır.

Karakteri The West Wing‘de, The Good Guys‘ta ve en son Transparent‘ta yer alan Bradley Whitford canlandırıyor.

1400.5x2 (6)Diana (Marcia Gay Harden)

Pete’in ilk karısı Diana, işinde başarılı bir ortopedi cerrahıdır ve çocuklar başta olmak üzere herkesi kontrol etme derdindedir. Fazla ciddi olan Diana, Kate’ten de hoşlanmamaktadır. Bu ciddi ve kendinden emin hallerindeyken bir anda sizi güldürecek bir takım talihsiz şeyler de başına gelmekte.

Karakteri bol ödüllü ve genellikle sinema filmleriyle tanınan ünlü oyuncu Marcia Gay Harden canlandırıyor.

1400.5x2 (3)Jackie (Michaela Watkins)

Jackie, Pete’in 2. karısıdır ve Diana ne ise onun tam tersidir. Eksantrik, sağı solu belli olmayan ve özgür ruhlu biridir. Sıradışı inanışları vardır. Her tatili her dinin geleneklerini karıştırarak kutlamak gibi farklı alışkanlıklara sahiptir. Pete ile Bert adında evlat edindikleri Çinli bir çocukları vardır.

Karakteri Enlightened ve New Girl gibi dizilerden tanıyabileceğiniz Michaela Watkins canlandırıyor.

 

1400.5x2 (4)Meg  (Natalie Morales)

Kate’in geçmiş yaşantısını sürekli hatırlatan ve şu an, o zamanlarından kalan tek şeyi olan Meg, çocukluğundan beri tanıdığı Kate’in en iyi arkadaşıdır. Bir barda çalışan Meg, Kate’in aksine hala bir parti kızıdır. Kafadarı Kate’in evlenmesiyle kendi yaşamı da büyük ölçüde değişmiştir.

Karakteri White Collar ve 90210 ile tanıyabileceğiniz Natalie Morales canlandırıyor.

1400.5x2 (2)Warren (Ryan Lee)

Warren, Diana’dan olan 15 yaşındaki evin en büyük çocuğudur. Fakat her zaman en büyükleri gibi davranmamaktadır.

Karakteri en iyi Super 8 filminden tanıyabileceğiniz Ryan Lee canlandırıyor.

1400.5x2 (5)Hillary (Bailee Madison)

Hillary, Pete’in Diana ile olan 2. çocuklarıdır ve adeta annesinin küçük versiyonudur. Her zaman kendinden emin ve yapmak istediğini kafasına koyan Hillary, yaşıtları gibi genelde okulda popüler olmak ve dikkat çekmek için çabalamakla zamanını geçirmektedir.

Karakteri Once Upon a Time ve The Fosters gibi dizilerden tanıyabileceğiniz Bailee Madison canlandırıyor.
Gianna-LePera-of-Trophy-Wife_gallery_primary

 

NOT: Bu karakteri pilot bölümde Gianna LePera canlandırıyor. 2. bölüm itibarıyla oyuncu değişikliği oluyor ve yerine Bailee Madison geliyor.

 

 

1400.5x2 (7)Bert (Albert Tsai)

Bert, Pete’in 2. karısı Jackie ile evlat edindikleri Çinli çocuklarıdır. Gözü açık, iyi niyetli, bazen tuhaf, sevimli ve aile üyelerinin hepsi tarafından çok sevilmektedir.

Karaktere hayat veren yetenekli çocuk oyuncu Albert Tsai, dizinin en büyük sürprizi; çünkü beklenenden fazlasını vererek çok başarılı bir tipleme çiziyor.

110113TrophyWifeHalloween

SON SÖZ

Dizi, kanalı ABC’nin epeyce arkasında durduğu bir dizi oldu. Salı günleri The Goldbergs arkasından yayınlanan dizinin reytingleri en başından beri bir türlü düzene giremedi ama yine de tam sezon onayı aldı. Uzunca bir süre 2. sezon onayı da alacağı ve bu sezon Modern Family arkasına konularak devam edeceği söylense de sezon sonuna doğru reytingleri iyice düşünce ve ödüllerde de bekleneni veremeyince ABC istemeye istemeye diziyi iptal etti. Hatta kanalın patronu, Trophy Wife’ın iptali için ayrıca çok üzgün olduğuna dair açıklamalarda bulundu. Amerikalılar kıymetini niye bilemedi bilinmez ama siz bilin ve şans tanıyın derim.

NOT: İşin gerçeği, yazarınız olarak bendeniz de sezonu tamamlamış değilim, yavaş yavaş izliyorum. Yine de merak etmeyin çünkü kalan bölümlerin de güzel ve izlemeye değer olduğu bilgisi güvenilir kaynaklar tarafından onaylanmış durumda. (Merhaba @hsparks) ;) )

Son olarak şans tanıyacak olan herkese iyi seyirler…

Trophy-Wife-33-550x366

TANITIM FİLMLERİ

Ayrıntılı Tanıtım Filmi

Kısa Tanıtım Filmleri

05