25 Eylül 2020’de Amazon Prime Video tarafından yayınlanmaya başlayan aksiyon, gizem ve dram türündeki dizidir. Gillian Flynn tarafından yaratılan dizi, Dennis Kelly‘ın aynı adlı eserinden uyarlandı. 2013 yılında İngiliz dizisi olarak yayınlanan yapımın Amerikan versiyonudur. İlk ve tek sezonu 8 bölümden oluşan yapımın bölüm süreleri 45-55 dakika arasında değişiyor.

Dizinin konusu:

Birbiriyle alakasız bir grup insan, internetteki çizgi roman forumlarının birinde tanışır. Grup, sevdikleri çizgi romanın yayınlanmamış bir sayısını, “Utopia” adındaki çizgi roman taslağını bulur. Çok geçmeden fark ederler ki bu çizgi roman, son yüzyılda yaşanmış felaketleri önceden bilmektedir. Olaylar giderek karışacak ve kahramanlarımız kendilerini adı The Network olarak bilinen karanlık bir organizasyonun hedefi olarak bulacaklardır.

Karakterler

Jessica Hyde: Şaşırtıcı hayat hikayesindeki soruların yanıtlarını “Ütopya” adlı çizgi romanında gizlendiğine inanan firari ve yalnız bir yabani. Sasha Lane canlandırıyor.


Becky: Ölümcül bir hastalıktan mustarip ve tedavisinin anahtarının “Ütopya”da olduğunu düşünen parlak ve iyi kalpli bir genç kadın. Karakteri Ashleigh LaThrop canlandırıyor.


Wilson Wilson: “Ütopya”nın dünyanın geleceği hakkında karanlık sırları gizlediğine olan takıntılı seviyedeki inancıyla parlak ve eksantrik bir komplo teorisyeni. Karakteri Desmin Borges canlandırıyor.


Ian: Bir gün sıkıcı işinden kurtulup heyecan verici bir hayata sahip olmanın hayali ve kısmen Becky’ye olan aşkıyla “Ütopya”nın sırlarını öğrenmek isteyen utangaç bir adam. Karakteri Dan Byrd canlandırıyor.


Samantha: En sevdiği çizgi roman “Ütopya”nın sırlarını ortaya çıkarmak için yola çıkan doğuştan lider bir idealist. Jessica Rothe canlandırıyor.


Grant: Yakalanmaktan kaçınırken “Ütopya”nın sırlarını ortaya çıkarmak için sokaklarda tehlikeli bir göreve atılan korkusuz ve kurnaz bir çocuk. Javon ‘Wanna’ Walton canlandırıyor.


Alice: “Ütopya”nın gizemlerini çözmek için ipuçlarını avlayan çizgi roman hayranları arasında kendine bir aile bulan kimsesiz bir çocuk. Farrah Mackenzie canlandırıyor.


Dr. Michael Stearns: Bir bodrum laboratuvarında unutulmuş, ülke çapında bir grip salgını sona erdirmeye çalışırken kendini çok daha büyük bir şeyin ortasında bulan bir zamanların gelecek vaat eden viroloğu. Rainn Wilson tarafından canlandırılıyor.


Dr. Kevin Christie: Bilim yoluyla dünyayı değiştirmek isteyen karizmatik ve medyatik bir biyoteknoloji milyarderi. Karakteri John Cusack canlandırıyor.


Thomas Christie: Babasının gölgesinde ancak bu kalabalık dünyada kendini kanıtlamaya kararlı. Dr. Kevin Christie’nin parlak ve hırslı oğlu. Cory Michael Smith canlandırıyor.


Arby: Gizemli geçmişiyle duygusal olarak gelişmemiş ve toplumdan dışlanmış bir karakter, tuhaf kişiliğine ve astımına rağmen şaşırtıcı derecede çevik ve etkili. Christopher Denham canlandırıyor.


Not: Diziyle ilgili daha önce bu yazının altında yorum yapılıyordu.