2004-2007 arasından toplam 3 sezon süren Veronica Mars, şu an var olmayan kanal UPN’in dizisiydi. İlk 2 sezonu bu kanalda yayınlanan dizinin 3. sezonuna denk gelen sene, WB ve UPN‘in birleşmesiyle birlikte oluşan yeni kanal (şu anda da yayına devam eden) The CW‘ya geçti. The CW dizimize pek yaramamış olacak ki, o sene Veronica’nın son senesi oldu.3 sezonluk şeker dizimizi merak edenleri, ilk bölümden ispiyonlar içeren tanıtım için aşağıya alalım.

Dizimiz, hayali bir kasaba olan Neptün’de geçiyor. Veronica’nın tanımıyla burada yaşamak için ya çok zengin olmanız ya da onlar için çalışmanız gerekiyor.Henüz lise öğrencisi ve okulun popüler kızlarından olan Veronica’nın hayatı, en yakın arkadaşının ölümüyle birlikte bir anda değişir. Kasabanın şerifi olan babası bundan sorumlu tutulup kovulur. Bu durumundan sonra orta yol bulamayan annesi onları terk eder. Olaylar bununla da bitmez. Veronica sevgilisi tarafından terk edilir ve eski arkadaş grubunu tamamıyla kaybeder.Hayatını toparlamaya çalışan Veronica, kovulan babasının açtığı dedektiflik bürosunda ona yardım etmeye başlar. Bu işi yaparken, bir yandan Neptün’deki zengin insanların kirli sırlarını öğrenir, diğer yandan da en yakın arkadaşının cinayetindeki gizli sır perdesini ortadan kaldırmaya çalışır.Biraz karakterlerden ve oyunculardan bahsedecek olursak…

Kristen Bell

Kristen Bell

Veronica (Kristen Bell): Dizimizin baş karakterinden yukarıda bahsettiğim için direkt oyuncuya geçiyorum. Güzel oyuncu Kristen Bell tarafından canlandırılan gizli dedektif kızımızı, Veronica Mars’tan sonra sıkça televizyonda gördük. İlk olarak Heroes‘de karşımıza çıktı. Peşinden Gossip Girl‘de sadece sesini duyabildiğimiz gizemli karakterimiz oldu. Son olarak da Ocak’ta Showtime’da yayınlanmaya başlayacak olan House of Lies‘ın kadrosunda bulunuyor kendisi.

Enrico Colantoni

Enrico Colantoni

Keith (Enrico Colantoni): Veronica’nın babası olan Keith, kasabadaki şerif iken, Veronica’nın arkadaşının cinayeti yüzünden görevden alınır. Bunun üzerine bir dedektiflik bürosu açarak kendine yeni bir iş kurar. Keith’i, Flashpoint ve Just Shoot Me‘den bildiğimiz ünlü oyuncu Enrico Colantoni canlandırıyor.

Percy Daggs III

Percy Daggs III

Wallace (Percy Daggs III): Okulda yeni olan Wallace, Veronica’nın onu direğe zincirlemelerinden kurtarmasının üstüne, kızımızın yakın arkadaşı olur. Karakterimizi, bir çok diziye tek bölümlük konuk olmuş genç oyuncu Percy Daggs III canlandırıyor.

Teddy Dunn

Teddy Dunn

Duncan (Teddy Dunn): Veronica’nın eski sevgilisi, aynı zamanda da ölen en yakın arkadaşının erkek kardeşi. Duncan rolünde başka yerlerde pek görünmemiş Teddy Dunn’ı görüyoruz.

Jason Dohring

Jason Dohring

Logan (Jason Dohring): Veronica’nın ölen en yakın arkadaşının eski sevgilisi ve aynı zamanda Duncan’ın en yakın arkadaşı. Bu rolde, daha sonra Moonlight ve en son da Ringer‘da gördüğümüz yakışıklı oyuncu Jason Dohring var.

Francis Capra

Francis Capra

Navarro (Francis Capra): Okulun kötü çocuğu Navarro, aynı zamanda Wallace’ı direğe zincirleyen motorsiklet grubunun da başı. Onu canlandıran oyuncu Francis Capra’yı, bir çok polisiye dizide tek bölümlük konuk olarak görebilirsiniz.

Amanda Seyfried

Amanda Seyfried

Lilly (Amanda Seyfried): Son olarak, Veronica’nın ölen en yakın arkadaşı Lilly’ye geldik. Cinayete kurban giden Lilly’yi, geri dönüşlerde görüyoruz. İlk başta 3-4 bölüm için planlanan bu karakteri, dizinin yaratıcısı Rob Thomas‘ın, canlandıran oyuncu Amanda Seyfried’i çok başarılı bulması üzerine –ben de çok severim kendisini– beklediğimizden çok daha fazla gördük. Lilly karakterini canlandıran güzel oyuncuyu, televizyonda en iyi Big Love‘dan tanıyabilirsiniz.

Yukarıdaki isimler dışında, dizi güçlü konuk isimlere de sahip oldu. Ama gelecek sezonlarla ilgili büyük ispiyonlar olmasın diye onları buraya yazmıyorum. Merak edenler kadronun kalanına buradan ulaşabilirler.***Gayet severek takip ettiğim Veronica Mars‘ı herkese tavsiye ediyorum. Gençlik dizisi formatına giriyor ama diğerlerinden çok farklı. Herkesin birbiriyle yatması yerine ana konu, belli başlı bazı gizemlerin çözülmesi.Son olarak, dizinin reytingleri 3 sezon boyunca 2-3,5 milyon arasında değişmiş. Şimdi olsa bu reytingler, The CW bilmem kaç sezonluk anlaşma imzalardı herhalde.

http://www.youtube.com/watch?v=dhCwJyqIO3E