Hong Konglu ünlü film yapımcısı Wong Kar-Wai‘nin, Blossoms Shanghai adlı ilk dizi projesi üzerinde çalışmalara başladığı ile ilgili haberi 2020’nin Ağustos ayında almıştık. Dizi, Jin Yucheng‘in 2013’te yayınlanan Blossoms adlı romanından uyarlandı.

Blossoms Shanghai, Bay Bao olarak bilinen esrarengiz, kendi kendine bir yerlere gelmiş bir milyonerin hikayesini ve onun sorunlu bir geçmişi olan genç bir oportünistten yaldızlı Şanghay kentinin zirvelerine yeniden keşfetme yolculuğunu anlatıyor. 1990’ların Şanghay’ındaki muazzam ekonomik büyümenin arka planında geçen dizi, onun göz kamaştırıcı zenginliğini ve hayatının arayışlarını temsil eden dört muhteşem kadınla olan ilişkisini takip eden cazibeyi gözler önüne seriyor: macera, onur, aşk ve masumiyet.

Blossoms Shanghai, diğer adıyla Blossoms, hem bir web dizisi hem de As Tears Go By, Days of Being Wild, Chungking Express, Ashes of Time, Fallen Angels, Happy Together, In the Mood for Love, 2046, My Blueberry Nights ve The Grandmaster gibi birçok harika filmin yönetmeni olan Wong Kar-Wai’nin yönettiği bir uzun metrajlı filmi içeriyor. Fİlm, koranavirüs salgını nedeniyle geçen sene Şubat ayında askıya alınmıştı.

Mr Bao rolüyle Hu Ge ve Kris Wu, dizinin başrol oyuncuları.

Wong, pilot bölümün yönetmeni ve dizinin yapımcısı. Senaryosunu da Wong Kar-Wai kaleme aldı. Tamamı Şanghay’da çekilecek olan dizi, Wong’un Akademi Ödüllü görüntü yönetmeni Peter Pau (“Crouching Tiger, Hidden Dragon”, “Forbidden Kingdom”) ile ortak çalışmasını içerecek.

2022’de yayınlanacak ve 30 bölümden oluşacak dizi, Wong’un yapım şirketi Jet Tone (Xiangshan) yapımı. Tencent Penguin Pictures, Çin’deki yayın haklarını satın aldı. Block 2 Distribution ise uluslararası satışları yönetiyor.

Wong, “Jin Yucheng’in dönüm noktası romanı Blossoms, doğduğum şehre olan aşkımı görselleştirmek ve paylaşmak için mükemmel bir zemin oldu. Dizi ile izleyicileri, modern Şanghay’ın refahının yolunu açan heyecan verici bir zaman olan 1990’ların başında Şanghay ve sakinlerinin entrikalarına dalmaya davet etmek istiyorum” demiş.