Sonbahar-kış sezonunu yakın zamanda kapatmış olsak da özellikle kablolu kanallar olmak üzere Amerikan kanalları yaz sezonuna ait dizilerini bizlerle buluşturmaya başladılar bile. Hatta öyle ki bu dizilerden bazıları için, gelecek haberleri şimdiden belli bile oldu. Ben de bir kez daha, bir toparlamayla bildiri haline getireyim dedim.

Yaz sezonunda sevilen dizilerini bizlerle buluşturan kanallardan TNT, henüz yeni sezonunun 4 bölümü yayınlanmış dizisi Rizzoli and Isles için yeni sezon onayı verdi. 4. sezonuyla bizimle olmayı garantileyen polisiye yapımı, 5 Haziran’da yaptığı sezon açılışına Ağustos’ta ara verecek ve sezonun kalan 5 bölümü -2. sezonda da benzeri olduğu gibi- sonbahar-kış sezonu döneminde yayınlanacak.

TNT kanalında yeniden hayat bulan yaz sezonunun yenilerinden Dallas da kısa zaman önce kanaldan onay haberi gelen bir dizi oldu. Eski diziden birçok karakterin aynen aktarıldığı ve bir nevi devam niteliğinde olan yeni Dallas, Rizzoli and Isles gibi henüz 4 bölümü bizlerle olan ve 10. bölümüyle Ağustos’ta sezon finali yapacak bir dizi. Dizinin 2. sezonu 15 bölümden oluşacak.

Yakın zamanda Amerika’dan olmasa da Kanada tarafından bir onay haberi de bizle buluştu. Showcase kanalının sevilen dizilerinden Lost Girl, 3. sezonu için kanaldan onayını aldı. Nisan’da 2. sezonunu kapatan dizinin gelecek sezonu bu sefer 13 bölümden oluşacak. Lost Girl, Amerika’da Syfy kanalı tarafından yayınlanıyor.

Yaz döneminin yeni dizilerinden Men At Work, geçtiğimiz günlerde ABC‘den Cougar Town‘ı transfer eden TBS‘ten yeni sezonu için onay aldı. Aynı dergide çalışan 4 yakın erkek arkadaşın üzerine kurulmuş kahkahalı komedi türündeki dizi, ilk sezonunu 2 hafta içerisinde bitirecek ve yeni sezonu da önceki gibi 10 bölümden oluşacak.

Geçtiğimiz günlerde Breakout Kings adlı dizisini iptal ettiğini duyuran A and E kanalı, Haziran başı başlayan dizisi Longmire dizisi için 2. sezon onayı verdi. Karısının ölümünün ardından, kızı Candy’nin de yardımlarıyla toparlanmaya çalışan şerif Walt Longmire’ın maceralarının anlatıldığı dizinin ilk sezonu 10 bölüm sürecek ve Ağustos başında bitecek.

Bildirinin bir diğer haberiyse bu sefer bir bitiş üzerine. Sevilen kablolu kanallardan Showtime, uzun soluklu dizilerinden Weeds‘in artık biteceğini bizlere duyurmuş durumda. 1 Temmuz’da 8. sezonunu açacak olan dizi, yayınlanacak 13 bölümün ardından finalini yapacak ve ekranlara veda edecek.

Gelelim ulusallara… Yaz sezonunda yeni dizi bakımından durağan bir dönem geçirmeyi tercih eden ama az da olsa yaz sezonu dizi yayınlayan ulusal kanallardan birinden de geçtiğimiz günlerde bir onay geldi. Mayıs sonunda bizlerle 3. sezonuyla buluşan Rookie Blue, 13 bölümlük 4. sezonu için ABC kanalından onay aldı.

Bildirinin son dizi haberiyse bir geri dönüşle ilgili. Sezon sonunda reytingini yeterli görmediği için Unforgettable‘ı iptal eden CBS kanalı, diziyi yeniden hayata döndürmeye karar verdi ve 2013 yazında yayınlanacak 13 bölüm için sipariş verdi. 2011-2012 sezonunun yeni dizilerinden olan yapımla ilgili daha fazlası için buraya bakabilirsiniz.