HARG412kjhbg7BW…veee zaman su gibi akıp geçti; Eylül ayına girmiş bulunuyoruz. Artık yeni yayın döneminin yepyeni dizilerinin ilk bölümlerine göz atmamıza ramak kaldı. Bu ayın sonları ve özellikle Ekim ayı, biz diziseverler için en bereketli geçen aylardan olduğundan hepimizde güzel bir heyecan hali mevcut. Yeni sezona bu kadar az kalmışken önümüzdeki sezonun ilk yarısının dizilerinde yer alacak ve önümüzdeki aylarda isminden sıkça söz ettirecek oyuncuları şöyle bir derleyerek sizleri yavaş yavaş yeni sezona ısındıralım dedik.

 

1. Clark Gregg – Agents of S.H.I.E.L.D. || ABC

clark-gregg-20111021085731161-3546847_640w
Clark Gregg, ABC‘nin Agents of S.H.I.E.L.D. adlı dizisinde Phil Caulson karakterine hayat verecek. Her şeyden önce dizi, önümüzdeki sezonda sadece yayınlanacağı kanalın değil, tüm kanalların en iddialı dizileri arasında gösteriliyor. Bunun en önemli sebebi ise şüphesiz dizinin Marvel etiketine sahip olması. Ayrıca yine Marvel etiketi ile uyarlanan The Avengers filminin yayınlandığı yıl olan 2012’ye damga vurması ve bu filmin arkasındaki isim olan Joss Whedon‘ın dizide de yer alması.

Filmde de çok önemli bir karakter olan ve izleyicilerin gönlünde taht kuran Phil Caulson karakteri öldüğünde Marvel hayranları kahrolmuştu. İşte dizi, bu karakterin dizide bir şekilde yeniden yer alacağı bir zamanda geçecek ve filmde çok üzülen Marvel hayranları muhtemelen diziye akın edecek. Clark Gregg ile bütünleşen Phil Caulson karakteri, bu sebeplerle önümüzdeki sezonda muhtemelen en çok konuşulan isimlerden olacak. Bu da elbette ki başarılı aktöre yarayacak.

 

2. Robin Williams ve Sarah Michelle Gellar –

The Crazy Ones || CBS

HARG4127BW

Son yıllarda televizyon işlerine burun kıvıran Hollywood yıldızlarını da artık TV’de izlemeye alışmaya başladık. İşte bunun son örneği de Robin Williams oldu. Hem de usta oyuncuyu Mork and Mindy‘den yıllar sonra yeniden bir komedide izleme şansını yakalayacağız. Sarah Michelle Gellar‘ı ise, Buffy‘den sonra çok da dişe dokunur bir işte göremesek de bu sefer o da The Crazy Ones gibi gelecek senenin en iddialı komedilerinden birine kapağı atmayı başardı.

Dizi hem oyuncuları, hem de geçen sezondan Harry’s Law ve Monday Mornings dizilerinden de bildiğimiz David E. Kelley ismi ile adından ve içinde yer alan tüm isimlerden sıkça söz ettireceğe benziyor.

 

3. Andy Samberg – Brooklyn Nine Nine || FOX

121112-andy-samberg-spirit

Dizi önümüzdeki sezon için Andre BraugherJoe Lo Truglio gibi ünlü oyuncuları ile adından söz ettirmeye başladı bile. FOX‘un da en güvendiği komedilerden biri olan Brooklyn Nine Nine‘ın başrollerinden biri ise Saturday Night Live ile ün yapmış Andy Samberg.

Samberg’in Amerika’da adını iyice duyurmaya çalışacağı yapım olan Brooklyn Nine Nine, özellikle aile komedileri üzerine yoğunlaşacak olan önümüzdeki yayın dönemi komedilerinden, polisiye komedisi yapacak olması ile ayrılıp dikkat çekiyor. Tahminler tutarsa, bu durum en çok Andy Samberg’e yarayacak gibi.

 

4. James Spader – Blacklist || NBC

blacklist-ep-addresses-hannibal-comparisons-james-spader-explains-bald-head
Önümüzdeki sezonda kanalının en güvendiği ve bol reytingli yarışması The Voice‘nin arkasına yerleştirdiği drama olan The Blacklist‘in yıldızı olan James Spader, bir teröristin yakalanması için FBI’a yardım etmek amacıyla teslim olan bir suç dehasına hayat verecek.

The Voice’un destekleyici etkisi ile tutmaması imkansız olarak görünen dizi, muhtemelen NBC’nin bu yılki yeni reyting canavarı dizisi olacağından, çok canlar yakıp emsallerine çok gözdağı verecek. Böyle olursa, James Spader adını gelecek yayın döneminde çok duyacağız gibi. – Sadece destekli tahminden ibaret. –

 

5. Anna Farris – Mom || CBS

HARG4953
Amerikalı gençler arasında popüler olan ve en çok Scary Movie filmleri ile tanınan aktrist Anna Farris‘in televizyona dönüşü niteliğinde olan yapım Mom‘un arkasında Two And A Half Men ile The Big Bang Theory‘nin yaratıcılarından Chuck Lorre var.

Kanalın retingi en bol komedilerine hayat veren Chuck Lorre işin içinde yer aldığından Mom’un da tutacağına inanılıyor. Ayrıca, Anna Farris’e eşlik edecek Emmy ödüllü aktrist Allison Janney de bu yapımın elini güçlendiren başka bir faktör.

 

6. Dylan McDermott ve Toni Collette –  Hostages || CBS

HARG4421Önümüzdeki yayın döneminin trendlerinden olan az bölümlü sezonlardan oluşacak diziler kervanından olan Hostages, – ilk sezonu 15 bölümden oluşacak – CBS‘in sonbahar yayın takvimine girebilmiş tek yeni draması. Dylan McDermott dizide çift hayat yaşayan kirli bir polise hayat verirken, Toni Collette ise McDermott’un canlandıracağı polisin lideri olduğu bir grup tarafından kendisi ve ailesi tehdit edilen bir cerraha hayat verecek.

Dizi CBS’in tek yeni sonbahar draması olduğundan ve kanalın dizi profiline cuk oturduğundan tutacağına inancımız tam. Ayrıca dizinin kadrosu da dikkatlerin üzerine çekilmesi için tek başına yeterli bir sebep. Beklenen olursa, bu iki oyuncuyu uzun bir süre CBS ekranlarında izleyeceğiz gibi.

 

7. Tom Mison ve Nicole Beharie – Sleepy Hollow || FOX

HARG6392

Dizi, Amerika’da herkesçe bilinen ve Johnny Depp‘in oynadığı 90 yapımı bir filmi de olan Sleepy Hollow hikayesinin uyarlaması olacağından tutacağına kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü, bu efsane Amerika’da herkes tarafından bilinen ve sevilen bir hikaye.

Ayrıca ABC’nin masal uyarlamalarından beslenen en iyi reytingli dizisi Once Upon A Time‘ın başarısından sonra bu dizinin de tutacağına inanılıyor. Dizinin tutması demek, başrol oyuncuları olan Tom Mison ve Nicole Beharie‘nin hem ismini hem de cismini daha sık göreceğiz demek.

 

8. Karl Urban ve Michael Ealy – Almost Human || FOX

HARG6472
Abrams‘ın imzasının olduğu yeni bir dizi. Abrams’ın imzasının olduğu ve iyi veya kötü dikkatleri üzerine çekmeyen bir yapım var mı? Yok. İşte bu dizi de o kervanın son ürünü.

Los Angeles Polis Merkezi’nin insansı robotlarla (androidlerle) çalıştığı bir gelecekte geçen dizide, bu durumdan hoşlanmayan bir polisin bir androidle ortaklığı anlatılacak. Bu polise hayat veren Karl Urban ile onun android ortağını canlandıracak Michael Ealy‘nin ismini ve cismini muhtemelen gelecek yayın döneminde çok göreceğiz. Çünkü, dizi konusu, arkasındaki isimler ve de oyuncuları ile dikkat çekiyor.

 

9. Sophie Lowe – Once Upon A Time In Wonderland || ABC

936full-sophie-loweDizi şu anda kanalın en iyi reytingli draması olan Once Upon A Time adlı masallardan uyarlanan dizinin uzantısı olacak ve herkesçe bilinen Alice Harikalar Diyarında adlı masaldan televizyona uyarlanacak. Dizi, kanalın en yüksek reytingli dizisinin uzantısı olsa da ABC kanalının lanetli günü olan Perşembe akşamları saat 20:00’a yerleştiğinden tutmama ihtimali de var.

Yani dizi ya çok tutup ABC’nin makus talihini yıktığı için çok konuşulacak ya da iptal olup sevenlerini çok konuşturacak. Her türlü Once Upon A Time In Wonderland ve başrol oyuncusu tatlı mı tatlı Sophie Lowe önümüzdeki sonbaharın en çok konuşulanlarından olacak.

 

10. Joseph Morgan ve Phoebe Tonkin  – The Originals || CW

HARG4842

Dizi, Once Upon A Time In Wonderland’e benzer şekilde kanalının en iyi reytingli dizisi olan The Vampire Diaries dizisinin uzantısı olacak ve dizi The Vampire Diaries’te başrollerden daha çok adından söz ettiren Joseph Morgan‘ı ve karakteri Klaus’u merkezine alan bir hikaye sunacak.

The Originals’ta Morgan’a kendisi ile aynı kaderi paylaşan bir başka oyuncu Phoebe Tonkin eşlik edecek. Tonkin de CW’nin bir başka dizisi olan The Secret Circle‘da yan karakterlerden birine hayat vermiş ve başrol oyuncusu olan Britt Robertson‘dan çok daha fazla isminden söz ettirmeyi başarmıştı. Bu iki genç oyuncuyu ve The Vampire Diaries’in köken vampirlerini barındıracak olan CW dizisi, kanalın en güçlü yeni silahları arasında gösteriliyor.

 

11. Betsy Brandt – The Michael J. Fox Show || NBC

Betsy-Brandt

Betsy Brandt, Breaking Bad‘de baldan tatlı olamayan baldız profili ile zaten son yıllarda adından sıkça söz ettiren bir oyuncu olmayı başardı. Dramada bunun üzerine çıkmasının zor olduğunu anlamış olacak ki yeni yayın döneminde, kendisini NBC’nin en iddialı komedilerinden olan The Michael J. Fox Show‘da seyredeceğiz. Komedi performansından da tam not alırsa aktristi tutabilene aşk olsun…

 

12. Margo Martindale, Will Arnett ve Beau Bridges –

The Millers || CBS

the-millers_612x907

 

Emmy ödüllü oyuncular Margo Martindale ile Beau Bridges gibi ustaları içinde barındıran ve Arrested Development‘ın en sevilen karakterlerinden birine hayat veren Will Arnett‘in içinde yer aldığı The Millers, bu oyuncu kadrosu ile tutmamış olursa hepimize ayıp etmiş olacak. Dizinin arkasındaki isim ise My Name Is Earl ve Raising Hope dizilerinin yaratıcılarından olan Greg Garcia. Bu da dizinin, iyi bir mizah anlayışına sahip olacağına delil teşkil ediyor. Beklenen olur da dizi başarılı olursa, bu 3 oyuncuyu da uzun yıllar ekranda görmekten hepimiz mutlu oluruz, değil mi?

 

13. James Cromwell – Betrayal || ABC

avenger-james-cromwell1

American Horror Story: Asylum‘nin deli doktoru James Cromwell‘i bambaşka bir rolde, pembemsi bir dizide, ABC’nin yeni Revenge‘i olmaya aday Betrayal‘da izleyeceğiz. Alman menşeili bir diziden uyarlanan yapımdaki James Cromwell performansı, American Horror Story: Asylum’daki cani doktor performansından sonra TV camiasınca ve izleyicilerce merak ediliyor. Dizi tutarsa usta oyuncu, karakter yelpazesini de iyice genişletmiş olacak.

 

14. Troy Gentile – The Goldbergs || ABC

HARG8705

 

Bu küçük Einstein görünümlü yumurcak, ABC’nin en dikkat çeken komedisi olan ve 80’lerde geçen The Goldbergs dizisinde ailenin en küçük çocuğunu canlandıracak. Dizi, dönem dizisi sosuna batırılmış komedi dizisi görüntüsü ile hem oyuncuları hem de fragmanı ile dikkatleri çoktan üzerine çekti. Goldbergs, pek çok tanınmış oyuncusu ve arkasındaki isimlerle de dikkat çekiyor. Dizi tutarsa çocuk ünlüler kervanına Troy Gentile de katılacak gibi.

 

15. Jonothan Rhys Meyers ve Jessica De Gouw –

Dracula || NBC

NUP_156559_1895_595_slogo

Dracula, The Tudors‘tan sonra, Jonathan Rhys Meyers‘in ilk önemli projesi ve tıpkı The Tudors gibi bir dönem dizisi. Tabii ki bu dizi, The Tudors’tan farklı olarak, isminden de anlaşılacağı üzere doğaüstü öğelerle süslenmiş olacak. Dizi, Dracula efsanesinin yeniden uyarlaması olacak ve yetişkinler için vampir dizisi olacağı tahmin ediliyor.

Ama yetişkinler için olsa da özellikle gençlerin dikkatini çekmiş ve şimdiden çeşitli ortamlarda ismine nazireler düzülmüş durumda. Dizi beklenen başarıyı gösterirse iki başrol oyuncusu Jonothan Rhys Meyers ve Arrow‘dan hatırlayacağınız Jessica De Gouw, önümüzdeki sezona damgasını vuracaklar gibi görünüyor.