maxresdefaultAmerican Horror Story‘nin 5. sezonuna (Hotel) az bir süre kaldı. Çekimleri geçtiğimiz hafta başlayan dizi, Entertainment Weekly dergisine özel yeni sezonla ilgili birçok detay paylaşmış. Gelin tanışacağımız karakterleri tanıyalım.


ahs-1379-the-countess

Kontes (Lady Gaga)

Cortez Oteli’nin sahibi. Kontes seks ve kan tüketerek sağlıklı bir diyet yapan göz alıcı ve ölümcül bir vampir. Oldukça keskin ve modaya uygun eldivenleri ile öldürüyor. “Oldukça güçlü birisi. Çok şey yaşamış. Ona bir şeyin nüfuz etmesi imkansız” diye açıklıyor Gaga.

AHS-1379-Gaga-001

Donovan (Matt Bomer)

Gaga’nın 20 yıllık sevgilisi olan Donovan, bir gün onun kadar yakışıklı erkek model Tristian geldiğinde kendini reddedilmiş hissediyor. Bomer’a göre karakteri “Aile yaşamına oldukça ilgi duyuyor, yuva kurmaya çalışıyor ve Gaga’yı kendine saklamak için çaba sarf ediyor. Ama bu çaba Gaga’nın sürekli olan açlığı yüzünden yetersiz kalıyor.”

bentley-001

John Lowe (Wes Bentley)

Los Angeles polisinden olan Dedektif John, otelde gerçekleşen bir seri cinayeti araştırmak için oraya yerleşmeye karar veriyor. Çocuk doktoru olan karısı Alex (Chloë Sevigny) dahil tüm ailesi Cortez otelinin karanlığına doğru çekiliyor. Wes Bentley karakteri hakkında “Çok sevdiği bir ailesi var ama her şey paramparça olmaya başlıyor. Çok fazla konuda zorluk çekiyor. En çok zorlandığı şey ise kontrol.”

AHS-1379-Bassett-001

Ramona Royale (Angela Bassett)

Eskiden Kontes ile romantik bir ilişkisi olan bir film yıldızı. Ramona, Kontes’ten intikam almak için Donovan ile takım oluyor. Angela Bassett karakteri hakkında “İkisi de güçlü kadın karakterler ama birbirlerinin tamamen zıttı. İkisi de haklı olanın kendisi olduğuna inanıyor” dedi.

AHS-1379-Bassett-002

Claudia (Naomi Campbell)

Claudia, Vogue dergisinde çalışan bir editör. Cortez otelinde kalmaya karar veriyor ama sonrasında buna çok pişman oluyor. Naomi karakteri hakkında “Biraz tuhaf bir karakter. Kendini yok edilemez görüyor ve hiçbir şeyin onu yıkamayacağını sanıyor” dedi.

Donovan’ın annesi olan Iris oğlu onu ne kadar üzse de sırf onu her gün görebilmek için otelde çalışıyor. Bates’e göre karakteri “Iris aşırı korumacı bir anne. Özellikle de oğlu hasta olduğundan beri. İyi olduğundan emin olmak için onu her gün görmek istiyor ve bu yönden oldukça kontrolcü biri” dedi.

AHS-1379-Wittrock-001

Tristan (Finn Wittrock)

Cortez’deki bir moda şovunda Kontes’e göz koyan bir erkek model. Wittrock karakteri hakkında “Kendisi oldukça bağımlılık yapıcı bir karakter. Ayrıca bir hiperseksüel. Bu yüzden Kontes’in cazibesine çok kolay kapılıyor ve onun tarafından baştan çıkarılmak için can atıyor” dedi.

AHS-1379-HOTEL-001

James March (Evan Peters)

Ölüm saçan Bay March’ı geçmişten sahnelerde (flashback) bol bol göreceğiz. “Kendisi bir inşaatçı ve 1930’lardaki bir otelin sahibi. Eşsiz biri. Şeytani amaçlarını karşılaması için özel bir otel tasarladı” diye anlatıyor karakterini Peters.

Greenfield-001

Gabriel (Max Greenfield)

New Girl dizisinden tanıdığımız Max Greenfield, Cortez hoteline giriş yapan ve burada unutulmaz bir deneyim yaşayan Hollywood yıldızı bir uyuşturucu bağımlısını canlandırıyor.

Paulson-001

Hypodermic Sally (Sarah Paulson)

Sally, Cortez otelinde yaşayan bir başka uyuşturucu bağımlısı. Paulson’a göre karakteri oldukça bencil biri. “İstediğini almak için yüzünüze bıçak (stiletto) dayayabilecek biri. Ama aslında bozuk bir oyuncaktan farksız.”


Görünüşe göre yapımcı Ryan Murphy yine ortaya oldukça değişik karakterler çıkartmış. Sizler ne düşünüyorsunuz? Karakterleri sevdiniz mi? Otele giriş yapmak için heyecanlı mısınız?