Austin Butler (The Shannara Chronicles) ve Callum Turner (The Capture, War & Peace), Steven Spielberg ve Tom Hanks’ın “Band of Brothers”/”The Pacific” serisinin devamı niteliğindeki 2. Dünya Savaşı dizisi Masters of the Air’in başrol oyuncuları oldular. Dizinin Apple TV+’ta yayınlanacağı ile ilgili haberi 2019’un Ekim ayında almıştık.

Donald L. Miller’in aynı adlı kitabından uyarlanan Masters of the Air, II. Dünya Savaşı’nda savaşı Hitler’in kapısına getiren Amerikalı bombardıman uçağındaki havacıların gerçek, derin kişisel hikayesini anlatıyor. Austin Butler, Binbaşı Gale Cleven, Callum Turner, Binbaşı John Egan‘ı canlandıracak.

Masters of the Air, Band of Brothers’ta yazarlık yapan John Orloff ve Graham Yost tarafından yazıldı. Ayrıca ikili dizinin ortak yönetici yapımcıları.

Amblin Television’dan Steven Spielberg, Playtone’dan Tom Hanks ve Gary Goetzman dizinin yönetici yapımcıları olacaklar. Amblin’den Darryl Frank ve Justin Falvey ve Playtone’dan Steven Shareshian ortak yönetici yapımcı olarak görev yapacaklar. Alex Maggioni, Spielberg, Frank ve Falvey ile birlikte Amblin için projenin günlük gelişimini denetleyecek.

Butler ve Tom Hanks, Baz Luhrmann‘ın yakında çıkacak olan Elvis Presley biyografisinde birlikte çalıştılar. Butler, Elvis Presley’e, Hanks, menajeri Tom Parker‘a hayat verdi. Ayrıca, Quentin Tarantino’nun “Once Upon a Time… in Hollywood” filminde kötü şöhretli Manson Ailesi üyesi Tex Watson’ı canlandırdı.

Dizi, Hanks’ın Apple’da yaptığı ilk İkinci Dünya Savaşı projesi olmayacak. Hanks, geçen sene yayınlanan deniz savaşı filmi Greyhound‘un başrolünü ve yazarlığını üstlenmişti. Spielberg ise yönetici yönetici olarak Apple’a Amazing Stories’i yapıyor.

Kaynak