jZ3sqob
HBO‘nun 1. sezonu sona eren ve hali hazırda 2. sezon onayını kapmış Ballers dizisini kısaca tanıyalım!

11139566_10152928868832730_1084849408_n-600x399

KÜNYE

Tür: Drama, Komedi, Spor

Mutfaktakiler: Stephen Levinson , Mark Wahlberg , Julian Farino , Evan Reilly , Peter Berg , Rob Weiss

Sezon – Bölüm Sayısı: 1 Sezon, 10 Bölüm

Durumu: 2. Sezon onayı aldı.

Süre: 25-30 dk.

Kanal: HBO

KONU

Ballers; eski Amerikan futbolcusu-yeni finans danışmanı olan Spencer Strasmore (Dwayne Johnson) ile arkadaşlarının iş ve aşk hayatlarını konu alıyor. Zamanının popüler futbolcusu Spencer, kazandığı paralar suyunu çekince geçimini sağlamak üzere büyük bir finans danışmanlığı firmasının spor bölümünde Joe Krutel‘in yanında işe başlar ve olaylar gelişir.

11149563_1554297941502031_2573002069662911822_n-600x222

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

spencerSpencer Strasmore (Dwayne Johnson):

Popüler bir emekli Amerikan futbolu oyuncusu, sporculardan sorumlu finans danışmanı. Futbolculuk döneminde kazandığı paralar tükenmek üzere. Spor dünyasında herkes tarafından tanınan ve saygı duyulan, dostlarına değer veren biri. İnsan ilişkileri iyi, bu özelliği ona iş bağlama konusunda büyük katkı sağlıyor. Karakteri Fast & Furious, G.I.Joe: Retalition, The Scorpion King gibi popüler filmlerden tanıdığımız Dwayne Johnson canlandırıyor.

 

joeJoe Krutel (Rob Corddry):

Anderson Financial firmasının spor bölümünden sorumlu. Spencer‘ın patronu. Sporcu bağlama işini Spencer, kontrat bağlama işini Jason hallederken; Joe diğer mali işlerden sorumlu. Onun iş tecrübesi, Spencer‘ın insan ilişkileri ile birleşince bağlayamayacakları iş yok. Zaman zaman eğlenmenin, rahatlığın ve agresifliğin sınırlarını zorlayan biri. Karakteri Sex Tape, Warm Bodies, What Happens In Vegas gibi filmlerden hatırlayabileceğiniz Rob Corddry canlandırıyor.

 

jason

 

Jason (Troy Garity):

Milyon dolarlık sözleşmeleri bağlayan adam, ünlü bir sporcu menajeri. Spencer ile sürekli olarak irtibat halinde. Karakteri Boss dizisinden hatırlanabilecek Troy Garity canlandırıyor.

 

 

 

 

ricky

 

Ricky Jerret (John David Washington):

Hırslı, popüler, egosu yüksek bir amerikan futbolu oyuncusu. Spencer‘ın yakın arkadaşı olan Ricky, ayrıca Anderson Financial’ın müşterisi. Oldukça çapkın biri olan Ricky, eğlenmeyi de iyi biliyor. Hatta bir eğlence evi bile var.

 

 

 

charles

Charles Greane (Omar Benson Miller):

Erken yaşta emekli olan eski bir Amerikan futbolu oyuncusu. Şimdi bir araba galerisinde çalışıyor. Spencer ve Ricky‘nin yakın dostu. Ricky‘nin tam tersi özelliklere sahip. Özgüveni düşük, kararsız, eşine sadık biri. Futbola geri dönüp dönmemeyi sürekli kendi içinde sorguluyor. Karaktere CSI: Miami dizisinden hatırlayabileceğiniz Omar Benson Miller hayat veriyor.

 

 

vernon

Vernon Littlefield (Donovan W. Carter):

Büyük balık. Amerikan Ulusal Futbol Ligi’nin en başarılı 3-5 futbolcusundan biri. Spencer ve ekibinin peşinden koştuğu, işlerinin merkezinde yer alan sporcu. Ailesi ve futbol Vernon‘un hayatındaki en önemli 2 şey. Oldukça naif biri olan Vernon‘un en büyük handikapı ise yakın arkadaşı Reggie (London Brown).

 

 

Dizide ayrıca Ricky‘nin uzatmalı sevgilisi Annabella rolünde Anabelle Acosta ‘yı, Spencer‘ın TV muhabiri kız arkadaşı Tracy rolünde ise The Vampire Diaries, UnReal, 90210 dizilerinden tanıdığımız Arielle Kebbel ‘i izlemek mümkün.

jason-ricky-spencer-1920

YAZARIN NOTU

Komedi-Drama-Spor kategorisinde oldukça başarılı bir dizi olan Ballers, bu yazın dikkat çeken yapımlarından. Piyasada halihazırda devam eden bir spor dizisi olmaması, dizinin en büyük avantajı. Başta Dwayne Johnson olmak üzere iyi bir oyuncu kadrosuna sahip dizide HBO kalitesi de kendini fazlasıyla hissettiriyor. Miami şehrinin ışıltısı da cabası. 25-30 dk arası 10 bölümden oluşması nedeniyle tam bir atıştırmalık dizi. 2. sezon onayını da kapan diziyi rahatlıkla ve keyifle izleyebilirsiniz.

Dizinin fragmanını izlemek için tıklayın

 

IMG_0039