Netflix’in Almanya yapımı yeni dizisi Biohackers, 20 Ağustos 2020 tarihinde izleyiciyle buluştu.

Christian Ditter, dizinin yaratıcısı, yürütücüsü ve yönetmeni konumunda. Ona yapımcı koltuğunda Jens Oberwetter ve Jake Coburn gibi isimler eşlik etmiş.

Bilim kurgu ve gerilim türlerini harmanlayan dizinin ilk sezonu 6 bölümden oluşuyor. Bölüm süreleri ise net 30-38 dakika aralığında değişmekte. Sezonun ucu açık biterken 2. sezonunun olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Hikayeyi bir tren seyahati sırasında patlak veren ve çok hızlı bir şekilde trendeki insanları etkileyen ölümcül bir virüsün yayılma sahnesiyle açıyoruz. Sonrasında da merkez karakterimiz Mia Ackerland eşliğinde hikayenin başına dönüyor ve bizi o noktaya getiren olaylar serisini izlemeye başlıyoruz.

*Mia karakterine genç oyuncu Luna Wedler hayat veriyor.

Mia, zeki ve başarılı bir tıp öğrencisi. Freiburg’a taşınıp iyi bir üniversiteye transfer olan Mia, hızlı bir şekilde yeni hayatına adapte olmaya başlar. Çok kısa bir süre içerisinde kendisine kalacak bir ev, yakışıklı bir sevgili ve prestijli bir staj işi bulur. Mia, geçmişte büyük bir aile trajedisi yaşamıştır ve buraya gelmesinin arkasında da gizli bir amaç yatmaktadır.

*Profesör Tanja Lorenz karakterini You Are Wanted dizisinden anımsanabilecek Jessica Schwarz canlandırıyor.

Lorenz, isim yapmış bir genetik bilimci. Üniversitede herkes onun dersini almak için sıraya giriyor. Mia da onun en yeni öğrencilerinden biri.

*Jasper karakterinde Adrian Julius Tillmann‘ı izliyoruz.

Jasper, Lorenz’in asistanı ve üniversite dışındaki deneysel uygulamalarını paylaştığı kişi konumunda. Karakterimiz ayrıca Mia’nın sevgili adayı.

*Niklas karakterini 8 Tage dizisinden hatırlanabilecek Thomas Prenn canlandırıyor.

Niklas, Jasper’in yakın arkadaşı. Bir sosyoloji öğrencisi. Virüs trende yayılmaya başladığı anda Mia ile birlikte seyahat eden kişi konumunda ayrıca kendisi.

*Mia’nın yeni ev arkadaşları Lotta, Ole ve Chen-Lu karakterlerine ise sırasıyla Caro Cult (Babylon Berlin),Sebastian Jakob Doppelbauer ve Jing Xiang hayat veriyor.

Lotta, zeki bir kız olsa da daha çok eğlence peşinde koşmayı tercih eden biri. Ole, internette gördüğü bilimsel denemeleri evde kendi üzerinde korkusuzca denemeleriyle ünlü. Chen-Lu ise tam bir zeka küpü.

Bir çırpıda izleyip bitirdim ve yeterince başarılı buldum ben diziyi. İşin bilim kurgu kısmı biraz abartı gelse de gerilim kısmı yeterliydi benim açımdan. Akıcı ve sürükleyici bir diziydi. Heyecan pek eksik olmadı. Başroldeki kız da epey sevdirdi kendini bu süreçte. Umarım 2. sezon onayı alır bu dizi. Gerçi yeni sezonu olursa bu sezondaki tadı alabileceğime de inanmıyorum.

Not: Diziyle ilgili daha önce bu yazının altında yorum yapılıyordu.