Bugün orijinal dili İspanyolca olan Jugar Con Fuego isimli bir dramayı tanıtacağım sizlere.

ABD’de Latin kökenli izleyicilere yönelik yayın yapan Telemundo isimli kanalda 2019 yılı başlarında yayınlanmış ilk olarak Jugar Con Fuego. Sonrasında da dünya geneli yayın haklarını satın alan Netflix’te izleyici ile buluşmuş.

Toplam 10 bölümden oluşan Jugar Con Fuego‘nun bölüm süreleri 42-45 dakika aralığında değişiyor. 2014 yılında Brezilya’da yayınlanan Amores Roubados isimli mini diziden uyarlanan Jugar Con Fuego’nun yönetmenliğini Riccardo Gabrielli R. üstlenmiş. Dizinin yapımcıları arasında Marcos Santana, Tony Plana, Diego F. Ramírez, Miguel Varoni, Peter Blacker, Nancy Fernández ve Ximena Cantuarias gibi isimler bulunmakta.

Dizinin hikayesi Kolombiya’da geçiyor. Temel geçim kaynağı kahve üretimi olan, dağlık ve ormanlık alanda bulunan küçük bir yerleşim yerindeyiz. Hikayemizin merkezinde Fabrizio Ramírez isimli Meksikalı bir adam var. Meksika’da başı belaya bulaşmış ve sonrasında kaçıp burada yeni bir hayata başlamış. Söz konusu yerleşim yerinin 1 numaralı kahve üreticisi konumunda bulunan Jorge Jaramillo’nun emrinde çalışmakta Fabrizio. Tehlikeli sularda yüzmeyi seven bir adam olan Fabrizio, yukarıdaki posterlerden de anlaşılacağı üzere burada 3 kadını kendine aşık ediyor ve olaylar gelişiyor. Bulaşılması tehlikeli olan ve birbirlerini de tanıyan 3 kadın.

*İstediği her kadını elde edebilecek bir cazibeye sahip, yakışıklı ve karizmatik bir adam olan Fabrizio Ramírez karakterine Perulu aktör Jason Day hayat veriyor.

Kahvenin kokusuyla ve tadıyla insanlar üzerinde afrodizyak etkisi yarattığı söylenir. Fabrizio da kahve ve kokusu üzerinden bir losyon üretmiş patronu Jorge için ve işler fena gitmiyor.

*Fabrizio’nun patronu Jorge Jaramillo rolünde Cristela, 7th Heaven, Devious Maids, Hollywood Heights ve Dame Chocolate gibi birçok diziden aşina olduğumuz Porto Rikolu aktör Carlos Ponce‘yi izleme fırsatı yakalıyoruz. Fabrizio, karısının servetinin yönetimini elinde bulunduran, genel olarak ipleri elinde tutmayı seven, hem karısına hem de kızına karşı baskıcı bir tutum içerisinde olan bir adam.

*Jorge’nin karısı Martina Jaramillo rolünde Narcos dizisinden anımsanabilecek Kolombiyalı aktris Margarita Rosa de Francisco karşımıza çıkıyor. Jorge’nin baskısı altında ezilmiş olan, artık sevildiğini ve önemsendiğini hissetmeyen, yardımcı olduğu ilkokul çağındaki çocuklarla geçirdiği kısa vakitler haricinde mutlu olmaktan çok uzak olan bir kadın Martina.

*Jorge’nin kızı Andrea Jaramillo rolünde Narcos dizisinden anımsanabilecek Kolombiyalı aktris Laura Perico‘yu izliyoruz. Andrea, üniversite öğrenimini tamamladığı Miami’den eve yeni dönüyor. Başarılı bir fotoğrafçı olmak ve hayatını bu tutkusu üzerinden kazanmak gibi bir hayali olsa da babasının onun için çizdiği yol kahve şirketinden geçiyor. Asi ruhlu, doğayı seven, maceraperest bir genç kız Andrea.

*Jorge’nin çiftliğine yakın bir çiftlikte yaşayan zengin bir adam olan ve Jorge’nin iş dünyasından arkadaşı olan Peter Miller rolünde StartUp, Lethal Weapon, Madam Secretary ve Ugly Betty gibi dizilerden aşina olduğumuz Kübalı aktör Tony Plana‘yı izleme şansı elde ediyoruz.

*Peter’ın kendisinden oldukça genç ve güzel eşi Camila Miller karakterine Venezuelalı aktris Gaby Espino hayat veriyor. Aynı zamanda Martina ile de çok yakın 2 arkadaş olduklarını belirtelim.

Camila, dişiliği ile ön plana çıkan, buram buram seks kokan bir kadın. Kocası Peter ile evli olmasının öncelikli sebebi elbette adamın zengin oluşu. Bir süredir kocasından gizli gizli Fabrizio ile takılıyor ve kalbini ona kaptırmış durumda. Kocasına yakalanma korkusunun verdiği gerilim ve adrenalin duygusu onda yoğun bir afrodizyak etkisi yaratıyor.

*Jorge’nin vaftiz oğlu Gildardo karakterini El Chapo dizisinden anımsanabilecek Kolombiyalı aktör Alejandro Aguilar canlandırıyor. Gildardo, Jaramillo Ailesi’yle beraber yaşıyor çiftlikte. Jorge’nin sevdiği ve güvendiği biri, şirketteki sağ kolu. Fabrizio’dan hiç mi hiç haz etmiyor. Uzun yıllardır Andrea’ya takık durumda olan Gildardo için patlamaya hazır durumda olan gizli bir psikopat diyebiliriz.

*Meksika’dan yeni gelen gizemli ve fettan bir kadın olan Dolores González rolünde Meksikalı aktris Leticia Huijara‘yı izliyoruz.

*Jorge’nin kahve tarlaları için işçi alımı yapan, daha çok Gildardo ile haşır neşir olan, tam bir ‘O… Ç…’ diye tarif edilebilecek Eliseo karakterine Kolombiyalı aktör Ricardo Vesga hayat veriyor.

*Fabrizio’nun Meksika’dan yakın bir dostu olan ve onun yanına yeni gelen Poncho rolünde Meksikalı aktör Luis Alberti‘yi izliyoruz. Düzgün bir adam diyebiliriz Poncho için.

*Martina’nın babası Don Andrés Gaiani rolünde Kolombiyalı aktör Germán Quintero, Andrea’nın çocukluk arkadaşı Maricarmen rolünde ise Kolombiyalı aktris Yuri Vargas karşımıza çıkıyor tekrar eden rollerle ayrıca.

Aşk ve sekse olan tutku, zenginliğe olan tutku, adrenaline tutku, şiddete tutku, kahve tutkusu, fotoğrafçılık tutkusu … Birçok türde tutkuyu bünyesinde barındıran tutku ve şehvet dolu bir drama Jugar Con Fuego. İlk bölümlerde tutku ve gerilim duyguları üzerinden ilerleyen hikaye, sonrasında başka yollara da sapmaya başlıyor. İlk bölümleri biraz daha çok sevmiş olsam da başından sonuna kadar keyifle izlediğim bir dizi olmayı başardı Jugar Con Fuego. Son derece sürükleyici bir diziydi.

Gaby Espino’ya bayıldım tek kelimeyle. Onu ve Leticia Huijara’yı ilerde başka dizilerde izlemek isterim kesinlikle. Carlos Ponce ve Tony Plana gibi tanıdık simaların ortalıkta olması, kadroya ilk etapta tamamen yabancılık hissi oluşmaması açısından faydalıydı ayrıca.

Dizinin ucu kapalı bitmiştir; mini dizi kafasıyla rahatlıkla başına oturulabilir. 2. sezon onayı alması büyük sürpriz olur.

Benim açımdan bu yaz günleri için oldukça ideal bir dizidir. Şiddetle tavsiye edilir.

Bu da dizinin fragmanı: