Bugün orijinal dili İspanyolca olan No Te Puedes Esconder isimli dramanın tanıtımıyla karşınızdayız.

A.B.D.’de Latin kökenli izleyicilere yönelik yayın yapan Telemundo isimli kanalda 2019 yılı sonbaharında izleyiciyle buluşmuş ilk olarak dizi. Sonrasında da dünya geneli yayın hakları Netflix tarafından alındı ve You Cannot Hide ismiyle görücüye çıktı geçtiğimiz günlerde.

Toplam 10 bölümden oluşan No Te Puedes Esconder‘in bölüm süreleri, 55 dakikalık son bölüm hariç 42-48 dakika aralığında değişiyor. Suç, aksiyon ve gerilim ögelerini harmanlayan dizinin yapımcıları arasında Peter Blacker, Victor García, Inna Payán, Luis Salinas, Manuel Sanabria, Marcos Santana, Blanca Soto ve Ana Paula Valdovinos gibi isimler yer alıyor.

Alımlı bir Meksikalı kadın ve onun genç kızı, ülkelerinde sıkıntılı bir durumun içerisindeymiş bundan yaklaşık 3 sene önce. Bu sıkıntının kaynağı da ailenin babasıymış. Uyuşturucu kaçakçılığı işinde olan baba, güçlü bağlantıları olan zengin bir adammış. Boşandığı eşi ve kızına oldukça zor anlar yaşatmış. Hikayemizin ana kahramanı olan söz konusu kadın da üst düzey devlet kurumlarındaki yetkili personellerle işbirliği içerisinde yer almış ve yaşanan sürecin ardından yeni kimlikleriyle soluğu İspanya’nın başkenti Madrid’de almışlar. Aradan geçen yaklaşık 3 senenin ardından anne ve kızının düzenli sayılabilecek bir hayatları olmuş Madrid’de. Ta ki Natalia’nın kaçırılıp Mónica’dan koparıldığı o güne kadar!

Dizideki tek hikaye söz konusu genç kızın kaçırılması değil elbette. Madrid’de bir canlı bomba vakası yaşanıyor ve önemli bir siyaset adamının karısı ölü bulunuyor aynı gün içerisinde. Bir de Monica’nın peşinde olan bir kiralık katil mevcut. Bolca aksiyon, sırlar, ilişkiler, geçmişten gelen bağlantılar, an ve an değişen hayatlar…

Gelelim dizideki karakterlere. Bazılarından kısa kısa bahsedecek olursak:

Yukarıda sözünü ettiğimiz kızı kaçırılan Meksikalı kadın Mónica Saldaña karakterine Blanca Soto hayat veriyor. Hemşirelik yapan Monica’nın kızı Natalia rolünde Samantha Siqueiros‘u izliyoruz. Natalia’nın yakın arkadaşı Eli rolünde Patricia Guirado karşımıza çıkıyor. Eli’nin babası, Mónica’nın sevgilisi ve aynı zamanda ünlü bir fotoğrafçı olan ve ölümü fotoğraflamayı çok seven biraz garip bir adam olan Alex Molina karakterini ise Iván Sánchez canlandırıyor.

Monica’yı öldürmesi için tutulmuş bir tetikçi olan, bombalı saldırının ardından Monica tarafından hayatı kurtarılan ve ona olan hayat borcunu onun kızını bularak ödemek niyetindeki eski polis Daniel Romero rolünde Eduardo Noriega‘yı izliyoruz. Daniel’in eski çalışma arkadaşı Laura Urrutia rolünde Maribel Verdú karşımıza çıkıyor. Hala hazırda bir emniyet mensubu olarak görevine devam etmekte olan Laura, şu sıralar ünlü politikacının öldürülen karısının davasına bakıyor. Söz konusu politikacı Alberto Torres karakterini ise Peter Vives canlandırıyor.

Kadroda ayrıca Juan Caballero, Bárbara Goenaga ve Adrian Ladron gibi isimler yer alıyor.

İlk 3 bölüm itibarıyla memnunum şu an için diziden. Gayet akıcı ve sürükleyici bir dizi. Bu tarz alternatif işleri seven kişiler deneyebilirler. Hikaye, ilk bölümün 2. yarısında başlıyor daha ziyade. İlk bölümün ilk yarısında sabırlı davranmak ve kestirip atmamak gerekiyor yani. Benim diziyle ilgili söyleyeceklerim şu an için bu kadar. İzlemeye niyeti olan herkese iyi seyirler dilerim.

Bu da dizinin fragmanı: