caım ailem (2008)
caım ailem (2008)

22dakika.org‘da genel olarak yabancı dizilere ağırlık veriyoruz ve yeni trend de bu. fakat bunun yanında kendi dizilerimizden de biraz bahsetmemiz gerekiyor (diye düşünüyorum). iş bu yazıyı yazmamın sebebi de bu biraz.canım ailem 2008 yılında çıkan türk dizleri arasında kendini belli eden kaliteli bir yapım. uğur yücel ve ozan güven diziyi taşıyor gibi görünse de dizi oyuncularının geri kalanı da gayet başarılı bir iş çıkarıyorlar.

özellikle, dizide kullanılan adana şivesi bir çok insanın ağzına sakız olmuş durumda. bunu da oyunculuğuyla gayet başarılı bir iş çıkaran şebnem bozoklu‘ya borçlular bana kalırsa. aynaya bakması, camdan bakışı ve saçlarını düzeltişi olduça güzel.

mertcan ya da cancan :)
mertcan ya da cancan :)

alpay sayha ise yeni dönemin parlayan çocuk oyuncularından biri. birkaç reklam filminde de oynayarak varlığını iyice pekiştirdiğini düşünüyorum. tabii bi de allah vergisi bir tatlılığı olduğunu da ekleyelim.dizinin konusuna da kısaca değinecek olursak; zamanında düğününde terkettiği sevgilisiyle istanbul’da karşılaşma, kardeşlerine bakan abla, yeğenlerine bakan dayı ve istanbul’un dayanılmaz güzelliğiyle örülü bir ortamda genel olarak komedi ve aşk arasında gidip gelen, ama çoğu zaman dram unsurlarını da içeren bir tema.dizinin genç oyuncuları ise kendilerinden bekleneni veriyorlar. özellikle duygusal yoğunluk içeren sahnelerde güzel oyunculukları var. bunun yanında arasıra duayenleri de görüyoruz dizide.canım ailem, tmc yapımı bir dizi. bunun yanında imdb puanı da 8,9. bu, dizinin birçok unsuru birarada barındırıp, bunları güzel işlemesinden ve aşk yoğunluğundan kaynaklanıyor diyebiliriz.son olarak türkiye’de dizi piyasasının yediği bir çok iyi yapım var. umarım, canım ailem onlardan biri olmaz. dizinin web sitesi de çok güzel ve özenle hazırlanmış.

canım ailem (2008)
canım ailem (2008)