CBS All Access’in (4 Mart’tan itibaren Paramount+) Walter Tevis‘in (The Queen Gambit) 1963’te yayınlanan romanına ve David Bowie‘nin başrolünde olduğu 1976’da yayınlanan aynı adlı Nicolas Roeg filmine dayanan The Man Who Fell To Earth adlı uyarlama diziye onay verdiği ile ilgili haberi 2019’un Ağustos ayında almıştık. Yaklaşık 1.5 yıl sonra dizinin başrol oyuncusu açıklandı.

Alex Kurtzman ve Jenny Lumet’in ortak yazarlığını ve yönetici yapımcılığını üstlendiği The Man Who Fell To Earth’ün başrolüne, 12 Years a Slave filmiyle Oscar adaylığı kazanan Chiwetel Ejiofor geldi.

Ejiofor, insan evriminde bir dönüm noktasında Dünya’ya gelen ve geleceğimizi belirlemek için kendi geçmişiyle yüzleşmek zorunda olan bir uzaylı karakteri canlandıracak. Ejiofor, Bowie’nin oynadığı karakterin aynısını değil, gezegenimize inen yeni bir uzaylıyı canlandıracak.

Kurtzman ve Lumet’in yürütücü yapımcılığını da üstleneceği dizinin yönetmenliğini Alex Kurtzman yapacak. Rola Bauer, Tim Halkin, Sarah Timberman, Carl Beverly, John Hlavin, Heather Kadin ve Aaron Baiers dizinin diğer yönetici yapımcıları.

Dizi, Alex Kurtzman’ın yapım şirketi Secret Hideout ve Timberman/Beverly ile CBS Television Studios ve bir StudioCanal şirketi olan Tandem Productions tarafından ortak üretilecek. StudioCanal hem kitabın hem de filmin haklarına sahip.

Kaynak