Netflix’te izlediğimiz dünyaca ünlü Alman dizisi Dark’ın yapımcıları Jantje Friese ve Baran bo Odar’ın, yine Netflix’te yayınlanacak olan 1899 adlı yeni bir gizem dizisi üzerinde çalışmalara başladığı ile ilgili haberi 2018’in Kasım ayında almıştık. Emily Beecham’ın dizinin kadrosunda olacağı ile ilgili haber 2020’nin Aralık ayında geldi. Bugün gelen haberle birlikte dizide göreceğimiz tüm isimler açıklandı:

Emily Beecham (Into the Badlands), Aneurin Barnard (The Goldfinch), Andreas Pietschmann (Dark), Miguel Bernardeau (Elite), Maciej Musial (The Witcher), Anton Lesser (Game Of Thrones), Lucas Lynggaard Tønnesen (The Rain), Rosalie Craig (London Road), Clara Rosager (The Rain), Maria Erwolter (The Ritual), Yann Gael (Sakho & Mangane), Mathilde Ollivier (Overlord), José Pimentão (Al Berto), Isabella Wei, Gabby Wong, Jonas Bloquet, Fflyn Edwards ve Alexandre Willaume 1899’ın kadrosunu oluşturan isimler olacaklar.

8 bölümlük dizi, eski kıtayı Londra’dan terk ederek, batıya, New York’a doğru yola çıkan göçmenleri taşıyan bir buharlı gemide yaşananları anlatıyor. Avrupa’nın dört bir yanından gelen yolcuları, yeni yüzyıl ve yurt dışındaki gelecekleri hakkındaki umutları ve hayalleri birleştiriyor. Açık denizde akıntıya kapılıp sürüklenen bir başka göçmen gemisi bulduklarında, yolculukları beklenmedik bir yöne savruluyor. Bu gemide buldukları şeyler, vadedilen topraklara geçişlerini korkunç bir kabusa çeviriyor.

Başlangıçtan itibaren çok dilli bir drama olarak tasarlanan dizide tüm oyuncular ana dillerinde konuşacak.

Babelsberg Film Stüdyoları’nda, ‘Volume’ olarak bilinen yepyeni, son teknoloji bir sanal prodüksiyon tesisinde 1899’ın çekimlerine başlandı. Özellikle Disney’in The Mandalorian’ında kullanılan teknolojiye benzeyen sahne, 1350 m² çekim alanı ile 22.5 m genişliğinde ve 6.9 m yüksekliğinde. Bir video oyun motorunda (Unreal Engine) gerçek zamanlı olarak oluşturulan, gerçekçi bir arka plan ve açık havada çekim yanılsamasını yaratan gökyüzünü simüle etmek için kamera ile hareket eden dinamik bir LED arka plan ile çevrilidir. Gerçek zamanlı olarak eklenen efektlerle tüm süreç kamera içinde yakalandığından, teknoloji yeşil ekran ihtiyacını ortadan kaldırır ve üretim sonrası süreci büyük ölçüde azaltır.

Yukarıdaki kare fazla küçük diyenleri 2. sayfaya alalım.