Netflix, 10 Kasım 2020 tarihinde Dash & Lily isimli yeni bir diziyi izleyicilerine sundu.

Rachel Cohn ve David Levithan tarafından yazılan Dash & Lily’s Book of Dares isimli roman serisinden uyarlanan olan dizi, noel ve romantizm temaları içermekte. Çekimleri New York şehrinde yapılmış olan dizinin senaristi ve yürütücüsü Joe Tracz. Yazar masasında Tracz’e ek olarak Lauren Moon da bulunuyor. Yapımcı koltuğunda Chn, Levithan, Tracz üçlüsüne Shawn Levy, Josh Barry, Nick Jonas ve Brad Silberling gibi isimler eşlik etmiş. Dizinin yönetmenliğini ise Silberling ile Fred Savage üstlenmişler.
8 bölümden oluşan komedi drama türündeki dizinin bölüm süreleri ise brüt 23-27.5, net 20.5-25 dakika aralığında değişiyor.

Alaycı bir genç olan Dash ve iyimser bir genç kız olan Lily ile New York şehrinin dört bir yanındaki farklı yerlere uzanacak ve kahramanlarımızın beklediklerinden daha çok ortak noktaları olduğunu fark etmelerini sağlayacak bir yolculuğa çıkıyoruz Noel döneminde. Cesaret, oyunlar, hayaller ve romantizmle dolu bir yolculuk.
Dash karakterine Euphoria ve The Walking Dead dizilerinden anımsanabilecek Austin Abrams hayat veriyor. Lily karakterini ise Midori Francis (The Birch) canlandıracak.
Dash, ailesinin tek çocuğu. New York’ta doğup büyümüş. Akıllı, yaşına göre olgun ve kültürlü biri. Tatil dönemlerinde yapmacık ve rahatsız edici bulduğu o etrafı kaplayan tatil neşesine katlanmak yerine tek başına evde oturup depresif yabancı filmler izlemeyi tercih etmekte. Tatil dönemlerini sevmemesinin bir nedeni de yaklaşık 1 sene önce bu vakitlerde çok sevdiği kız arkadaşından ayrılmış olması ayrıca.
Lily ise inatçı bir iyimserliğe sahip, akıllı, gençlik enerjisiyle dolu, olgun insanlarla takılmayı seven bir genç kız. Yüksek oktavda ve tutkulu davranışlarına rağmen saf ve dürüst bir kırılganlığa sahip biri Lily. Tatil dönemleri onun için yılın favori zamanları konumunda ve bu tatil döneminde yine aşkı arar modda.
Dash ve Lily’yi bir araya getirecek şey ise kırmızı kaplı bir defterin aracı olacağı bir küçük oyun oluyor. Ağabeyinin önerisiyle Lily tarafından kütüphaneye bırakılan defter, onu bulacak kişiyi Lily’ye yönlendirmek için bir takım talimatlar içeriyor. Dash ise defteri bulan ve talimatları takip eden kişi olarak karşımıza çıkıyor.
Lethal Weapon ve Mr. Robinson dizilerinden tanıdığımız Dante Brown, Dash’in en yakın arkadaşı olan maceraperest ruhlu Boomer karakteriyle karşımıza çıkıyor dizide. Boomer, bir pizzacıda çalışıyor.
Troy Iwata, Lily’nin eşcinsel, romantik ve uçarı ağabeyi Langston karakterini canlandırıyor.
Keana Marie, Dash’in Noel dönemi için New York’a döneceğini öğrendiği eski sevgilisi Sofia karakteriyle karşımıza çıkıyor.
Diego Guevara, Langston’ın şu sıralarda takıldığı Benny isimli bir genci canlandırıyor.
Kadronun geri kalanına şuradan göz gezdirebilirsiniz.
Dizinin ilk 2 bölümünü izledim ve yeterli seviyede keyifli geçtiğini söyleyebilirim. İlk bölümde Dash’i, ikinci bölümde ise Lily’yi yakından tanıma imkanı yakaladık. Daha önce bazı dizilerde kullanılmış olan bir taktikle 2. bölümde ilk bölümdeki boşluk yaratan sahneleri doldurduk ayrıca. Bu açıdan baktığımızda sunumu da başarılıydı yani. Karakterler de fena durmuyor şu an için. Bu ayarda ve tatta devam ederse sezonun sonunu görürüm diye düşünüyorum.
Fragman