Amazon’dan Meksika yapımı yeni bir dizi geldi: De Brutas, Nada

Tıpkı El Juego de las Llaves gibi Pantaya isimli dijital platformla işbirliği halinde hazırlanmış De Brutas, Nada. Amazon’da 6 Kasım’da görücüye çıkan dizinin ilk sezonu daha öncesinde Pantaya’da izleyiciyle buluşmuş. Dizinin ilk sezonu 9 bölüm uzunluğunda. Ayrıca 11 bölümlük 2. sezon onayı da mevcut.

Komedi drama türündeki dizi, Los caballeros las prefieren brutas isimli Kolombiya dizisinden uyarlanmış.

Dizinin bölüm süreleri 40-45 dakika aralığında değişmekte. Hector Orbegoso Rivera ve Raúl Prieto, dizinin senaristleri konumunda. Bu ikiliye Rosa Clemente García da eşlik etmiş yazar masasında. Rafa Lara ve Rolando Ocampo, yönetmenlik görevini üstlenmişler. Ivonne Niño ise yapımcı koltuğunda oturan isim.

Dizinin konusu kısaca şu şekilde:

Cristina, düğüne birkaç gün kala nişanlısının ihanetiyle karşı karşıya kalır. Düğün (elbette) iptal olur. Bu yıkıcı ayrılığın ardından ikilinin birlikte kiraladıkları dairenin masraflarını paylaşmak için bir ev arkadaşı arayışı içerisine girmek durumunda kalır Cristina. Bu kapsamda Alejandro ile tanışır ve onun hakkında yaptığı tahminler doğrultusunda onun gey olduğunu ve dolayısıyla oda arkadaşı olmak için mükemmel bir aday olduğunu düşünür. Elbette durum sandığı gibi değildir. Acilen başını sokacak bir eve ihtiyacı olan Alejandro, bunu elde edebilmek için Cristina’nın onun gey olduğunu düşünmesine izin vermiştir.

Karakterlere ve oyunculara da değinelim kısa kısa:

*Cristina Oviedo karakterine Desenfrenadas ve Narcos: Mexico dizilerinden anımsanabilecek Tessa Ia hayat veriyor.

*Alejandro Montero karakterini Christian Vazquez canlandırıyor. Alejandro bir yazar. Yazdığı kitap yeterince satmayan, editörü tarafından kovulan, kalacak bir eve ve yeni bir işe ihtiyacı olan dibi görmüş bir yazar.

*El Juego de las Llaves dizisinden tanıdığımız Marimar Vega‘yı Alejandro’nun iş sorununu çözecek olan Esther Duarte karakteriyle izliyoruz. Esther, Alejandro’nın eski sevgilisi. Alejandro, iş için yalvarmak maksadıyla kapısına gelince bu durumun tadını çıkarmaya karar veriyor. Alejandro da onun emrinde, bir dergide/internet sitesinde, yabancı olduğu bir alanda, kadınlara yönelik ürünler ve diğer konularda yazılar yazmaya başlıyor.

*Oswaldo Zárate, Alejandro’nun yakın arkadaşı Miguel Sánchez karakterini canlandırıyor. Cristina ve arkadaşları ise onu Alejandro’nun eski sevgilisi olarak tanıyacaklar.

*Diana Bovio, Cristina’nın ablası Graciela Oviedo karakterine hayat veriyor. Evli, 2 çocuklu ve mutsuz bir kadın Graciela. Kocasının ona eskisi kadar ilgi göstermiyor oluşundan rahatsız.

*José Pablo Minor ve Carolina Ramírez ise Cristina’nın diğer iki yakın arkadaşı konumundaki Rodrigo Flores ve Hannah Larrea karakterleriyle karşımıza çıkıyorlar. Cristina, Rodrigo ve Hannah, iş ortağılar aynı zamanda. Rodrigo, gey. Hannah ise bağlanma sorunları olan hovarda bir hatun.

*Julián Román, Graciela’nın kocası Guillermo karakterini canlandırıyor.

*Gonzalo Garcia Vivanco, Cristina’nın eski nişanlısı rolüyle, Cynthia Alesco ise Miguel’in kız arkadaşı rolüyle karşımıza çıkıyorlar. Kadroda ayrıca Horacio Pancheri de bulunuyor.

Dizinin ilk 2 bölümünü izledim ve vasat buldum. Alejandro’nun sahneleri fena geçmiyor diyebilirim. Hem karaktere ısındım, hem hikayesi daha renkli, hem de onun kısımlarındaki yardımcı karakterler daha ilgi çekici. Marimar Vega’nın varlığı da küçük sayılabilecek rolüne rağmen büyük bir artı benim açımdan elbette. Cristina ve arkadaşlarına ise ısınamadım ne yazık ki. Dördünü de sempatiklikten uzak buldum ilk 2 bölüm itibarıyla. Graciela karakterini yorucu bulduğumu da söyleyebilirim. Alejandro tarafının hatırına izlemeye devam etmek niyetindeyim diziyi ama bakalım sonunu görebilecek miyim?

Bu da diziye ait fragman: